30-60 min

Bukë me pure kungulli dhe limon!

1.Ngroheni furrën në 180 gradë C. 2.Spërkatni një tavë buke me llak gatimi dhe më pas lëreni mënjanë. Sigurohuni që ta rregulloni raftin e furrës në pozicionin e tretë më të ulët për të parandaluar që buka të skuqet...

Pufe me vezë dhe djathë për mëngjes

1.Në një tigan, hidhni 1 lugë gjelle gjalpë, kërpudha dhe qepë.2.Ndërkohë një tas të madh, kombinoni miellin, pluhurin e pjekjes dhe kripën.3.Në një tas tjetër, kombinoni vezë, gjizë dhe djathë.4.Shkrini gjalpin e mbetur dhe shtoni në përzierje vezë.5.Përzjeni përbërësit...

Lakër Brukseli e pjekur në furrë me erëza

1.Ngroheni furrën në 200 gradë. 2.Pritini skajet ngjyrë kafe të lakrave të Brukselit dhe hiqni çdo gjethe të verdhë të jashtme. 3.Përzierjeni në një tas me vaj ulliri, kripë dhe piper. 4.Pastaj hidhini ato në një tigan dhe piqini...

Tortë me karrota dhe rrush të thatë, shija e...

Nxehni furrën në 180 gradë C.Në një tavë hidhni pak vaj dhe vendosni letër pergamenë pjekjeje.Vendosni sheqerin, vajin e lulediellit dhe vezët në një tas të madh përzierjeje. Përzieni lehtë me një lugë druri. Shtoni karrota, rrush të thatë...

Pasta me rukola dhe bizele,fantastike për secilin anëtar në...

1.Në ujin e vluar hidhni makaronat dhe i gatuani për rreth 10 minuta, sipas udhëzimeve të pakos. 2.Tre minuta para se të hiqni makaronat, shtoni bizelet e ngrira në të njëjtën tenxhere dhe prisni derisa të zbuten. 3.Ndërkohë, vendosni...

Një nga gatimet më speciale me kërpudha dhe patate...

1.Nxehni  vajin në një tigan të madh. 2.Vendosni qepët dhe skuqini për 10 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë. 3.Ndërkohë, hidhni 1-2 litra ujë të vluar mbi kërpudhat e thata dhe trazojeni . 4.Shtoni kërpudhat dhe hudhrat e...

Bukë e shpejtë me proshutë dhe parmixhano për mëngjes

1.Ngrohni furrën në 175 gradë dhe vajiseni lehtë me llakun. 2.Përzjeni së bashku miellin, pluhurin për pjekje, kripën dhe piperin në një tas. 3.Përzjeni së bashku vezët dhe gjalpin dhe shtojini tek mielli për tu kombinuar. 4.Mbusheni me djathrat,...

Bukë me mocarela

1.Në një enë hidhni përbërësit për brumin pa mocarelën, përzijini mirë deri sa të formohet një masë homogjene brumi i butë. 2.Hidheni brumin në një hapësirë me pak miell dhe ngjesheni me dorë. 3.Lëreni brumin të vijë pak dhe...

Pasta me pesto majdanozi dhe speck

Si fillim vendosni ujin e pastave të ziejë. Filloni me përgatitjen e pestos së majdanozit: lani majdanozin dhe vendoseni në mikser; shtoni aty edhe kripën, stikat e pishës, bajamet dhe parmixhanon e grirë. Shtoni një lugë kafeje  vaj ulliri...