Sugjerojmë:

Kuzhinë

Si të gatuani brinjë derri me mjaltë dhe erëza

1.Lani brinjët me ujë të rrjedhshëm e të ftohtë dhe thajini me letër kuzhine. 2.Hidhuni rozmarinë, rigon, trumëz, kripë e piper, lyejini mirë dhe spërkatini me uthull. 3.Vërini brinjët në një tavë për furrë dhe piqini me 160 gradë...

Si të përgatisni rizoto me djathë gorgonzola

1.Shkrini gjalpin në një tigan, shtoni qepën dhe skuqeni derisa të zbehet dhe zbutet. 2.Shtoni orizin, lëreni të marrë shije, duke e përzier për së paku 1 minutë. Më pas shtoni verën dhe ngrijeni pak flakën. 3.Kur vera të...

Gabimet që të gjithë ne bëjmë kur gatuajmë pulën

Pula është një ndër ushqimet më të konsumuara në tryezat e secilit prej nesh. Në të gjithë botën llogaritet që të konsumohen rreth 8 bilion pula në vit. Ajo konsumohet gjerësisht për vet vlerat ushqyese që përmban, si proteina,...

Si të pëgatisni një sallatë verore me oktapod dhe...

1.Vini në zjarr një enë plot me ujë. Shtoni gjethen e dafinës, një lugë uthull dhe perimet. 2.Eleminoni pjesët e brendshme të oktapodit, sytë dhe sqepin. 3.Lajeni mirë dhe mbështeteni në një mbajtëse druri dhe rriheni pak me rrahësin...

Si të përgatisni pasta me arra e majdanoz

1.Merrni makaronat dhe vërini të ziejnë në tenxhere për 10-12 min. 2.Ndërkohë merrni arrat dhe vërini në tigan të skuqen për 5 minuta, duke i përzier gjatë gjithë kohës. 3.Hiqni makaronat nga tenxherja dhe kullojini. 4.Në tenxhere shtoni vaj...

8 ushqimet më të shëndetshme që duhen konsumuar gjatë...

Ushqimet janë një nga dashuritë më të mëdha të të gjithëvë, sidomos gjatë verës ku mendja na shkon vetëm për pushime dhe për të ngrënë. Por ushqimet më të shëndetshme dhe që duhet të përdorni sa më shumë gjatë...

Supë e ftohtë me mango dhe xhinxher, do e...

1.Pastrojini mirë të gjithë përbërësit. 2.Grijini dhe futini në blendër të gjithë përbërësit. 3.Pasi të jetë formuar një krem hiqeni nga blenderi. 4.Futeni masën e fituar në frigorifer para se ta shërbeni. 5.Lereni pak kohë dhe shumë shpejt do...

Supë me perime, e duhura për një verë të...

1.Për të përgatitur këtë supë si fillim lani mirë të gjitha perimet. 2.Merrini me radhë, një nga një të gjitha perimet (kungullin, kungulleshkën, lulelakrën, preshin, pataten, domaten, karrotën, hudhrën dhe qepët e njoma). Pastrojini dhe pritini në kubikë të...

Si të thani në shtëpi qershitë e sezonit: Ideale...

Zgjidhni qershitë tuaja të preferuara dhe sigurohuni që ato janë të freskëta dhe me lëkurë të lëmuar e pa njolla. Lajini me ujë të ftohtë dhe hiqini bishtat. Më pas ndajini në gjysma dhe hiqni bërthamat. Pas heqjes së...