Kuzhinë

Mënyra gjeniale për të ringrohur picën që të duket...

Të kanë tepruar dy feta picë nga një natë më parë dhe po gëzon sepse sapo kuptove që e ke mëngjesin gati. Ajo që duhet është vetëm t’i ngohësh shpejt e shpejt… po si? Në mikrovalë brumi bëhet si...

Cili është zëvendësuesi më i mirë i sodës së...

Të ka shkuar mendja për të ngrënë diçka të mirë dhe më në fund gjen vullnetin për t’u futur në kuzhinë e për të pjekur një ëmbëlsirë të shijshme. Nis të bësh bashkë përbërësit dhe më pas zbulon se...

Një hile për ta bërë shumë më të thjeshtë...

Ndërkohë që nuk ka asgjë të keqe të blesh djathë të grirë në supermarket për kollajllëk, të grish djathin me grirëse djathi direkt mbi një pjatë makaronash apo cilitdo gatimi tjetër, është e sigurt që do t’i japë pjatës...

Arsyeja përse duhet të vendosësh një top letre alumini...

Nuk jeni të kënaqur me performancës e lavastoviljes suaj? Ka një hile shumë të thjeshtë për të parë rezultate mbresëlënëse dhe ndryshe nga shumë hile të tilla, kjo nuk shkakton asnjë dëm anësor dhe është tërësisht e sigurt. Sipas...

Aromatizues natyralë ajri me fruta, perime e erëza

Me pastrimet e pranverës, të gjithë kemi dëshirë që shtëpia jonë të mbajë aromë të mirë dhe të freskët. Për këtë mund të na ndihmojë një aromatizues natyral i ajrit i përgatitur me përbërës organikë dhe shumë efektiv, sa...

Një sallatë e shëndetshme për mëngjes me kuinoa dhe...

1.Shpëlani dhe përgatisni kuinoan sipas udhëzimeve të paketimit. 2.Lereni kuinoan të ftohet në temperaturën e dhomës. 3.Në një tas të madh, kombinoni kuinoa, luleshtrydhe, boronica dhe mango. 4.Për të bërë shurrupin: Në një tas të vogël kombinoni mjaltë dhe...

Lavastovilja juaj mban erë të keqe? Ja truku për...

Larësja e enëve mund të mbajë erë të keqe, pas një kohe të gjatë përdorimi. Lavastoviljet, ashtu sikurse lavatriçet duhet të pastrohen herë pas here. Pra nëse kuzhina juaj është e pastër, por vjen erë të keqe, me gjasa...

Si ta pastroni ashtu siç duhet shtrydhësen e frutave...

Të shtrydhësh fruta apo perime është kaq mirë. Deri në momentin që të duhet ta pastrosh pajisjen… Por ju prandaj jeni në këtë artikull. Pikërisht për të mësuar sesi ta pastroni shpejt e shpejt blenderin tuaj. Ai duhet pastruar...