Sugjerojmë:

Sugjerime / Snapfood

Sot duhet të provoni pastat Jambalaya nga kuzhina franceze

Nxehni vajin mbi nxehtësinë e mesme në një enë të madhe me mure të thellë.Shtoni mishin e pulës dhe gatuajeni deri sa të marrë ngjyrë.Shtoni përbërësit e mbetur me përjashtim të karkalecave dhe majdanozit.Vërini të ziejnë duke i nxitur...

Kujdes! Djersitja e tepërt mund të jetë rezultat i...

Djersitja është një reagim normal ndaj nxehtësisë. Freskon trupin dhe pastron toksinat. Megjithatë, djersa e tepruar e bën një person të ndihet i parehatshëm dhe sinjalizon se diçka mund të jetë e gabuar. Eshtë me të vërtetë e rëndësishme...

Kunguj të pjekur me vezë dhe djathë për shije...

1.Ngrohni furrën në 200 gradë. 2.Shtrojeni një fletë të madhe për pjekje me llak për gatim. 3.Ndani kungullin në copa të vogla dhe hidheni në një enë. 4.Më pas miksojeni kungullin e copëtuar me vezë, thërrime buke, djathë të...

Sanduiç special në tigan me dy lloje djathrash

Ngroheni tiganin mbi nxehtësinë e lartë. Shtoni një lugë vaj ulliri në tigan. Përhapni gjalpin mbi bukë duke e shpërndarë në mënyrë të barabartë midis dy fetave. Vendoseni bukën me  anën e gjalpit poshtë në tigan. Lëreni të gatuhet...

Kocka të forta dhe të shëndetshme? Me këto ushqime...

Maji është muaji ndërkombëtar i osteoporozës. Njerëzit me osteoporozë humbin indin e kockave ose nuk prodhojnë mjaft ind kockor duke bërë që kockat të bëhen të brishtë dhe duke rritur rrezikun e frakturave. Sëfundmi është vlerësuar se 1 në...

Fiksojeni! Djathi duhet ngrënë vetëm në këtë orë

Të hash një tost me djathë, para se të flesh me siguri të shijon shumë, po ky është absolutisht një veprim që duhet ta shmangni. Djathi me yndyrë dhe kripë është i vështirë për t’u tretur. Kjo do të...

Ja cilat ushqime nuk duhet të mungojnë në festën...

Dita e Fitër Bajramit është një ditë feste, ku tavolinat mbushen plot e ku ka disa ushqime tradicionalë që shoqërojnë këtë festë ndër vite. Kështu, ndër shumë besimtarë myslimanë ka mbetur si traditë që në ditën e bajramit për...

Si të bëni në shtëpi çokollatat e famshme me...

Në një enë të madhe shtoni 2.5 gota kokos të tharë dhe 1 filxhan qumësht të kondensuar të ëmbël. Me ndihmën e një shpatulle, përzieni të dy përbërësit derisa të kombinohen mirë dhe të formoni një strukturë të ngjashme...

Zgjidh një ëmbëlsirë dhe zbulo çfarë tregon kjo rreth...

Të zgjedhësh një ëmbëlsirë të caktuar midis 5 alternativave që të ofrohen nuk është aq e parëndësishme sa mendon. Zgjedhjen e imazhit e ka bërë subkoshienca juaj prandaj kjo lojë zbavitëse na zbulon edhe disa të fshehta në lidhje...