Dreka

Pasta me spinaq dhe salmon, për shije fantastike

1.Në një tenxhere me ujë të valuar shtoni makaronat të ziejnë. 2.Ndërkohë në një tigan me vaj ulliri skuqni spinaqin dhe me dy thelpi hudhra. 3.Më pas shtoni salmonin dhe rikotën. 4.I përzieni mirë dhe më pas shtoni makaronat...

Patate të mbushura me fasule dhe misra

1.Patatet i lani mirë, i ndani përgjysmë dhe i vendosni në një tavë ku keni shtruar më parë një letër kuzhine. 2.I fusni në furrë të piqen për 12 minuta në temperaturë 180 gradë. 3.Ndërkohë në një tas bashkoni...

Pasta bolonjeze me lulelakër për një shije fantastike

1.Kërpudhat i fusni në një procesor ushqimi derisa të copëtohen imët. Kalojeni në një tas të vogël. 2.Fshini tasin e përpunuesit të ushqimit. 3.Hidhni në procesor lulelakrën derisa të copëtohet, duke e transferuar në një tas mesatar. 4.Nxehni pak...

Kërpudha me vezë dhe djathë kaçkavall

1.Si fillim marrim kërpudhat dhe i pastrojmë. 2.Pasi i pastrojmë i grijmë në fletëza të holla. 3.Me pas në një tigan hedhim vajin dhe e nxehim, 4.Hedhim kërpudhat derisa të zbuten dhe të avullojnë lëngun që lëshojnë. 5.Më pas...

Kalcone e mbushur me peperoni dhe mocarela

1.Ngroheni furrën në 350 °C. 2.Në një tas të vogël, përzieni piper, salcë makaronash dhe djathë mocarela. 3.Në një sipërfaqe të lehtë të lyer me miell, ndani brumin në katër pjesë. 4.Rrotullojeni çdo copë brumi dhe mbusheni me sallam...

Salcë spinaqi për të shoqëruar vaktet tuaja

1.Nxehni 1 lugë gjelle vaj në tigan dhe shtoni qepë dhe gatuajeni, duke e përzier herë pas here, derisa të zbutet, 5 – 6 minuta. Shtoni hudhër dhe gatuajeni 2 minuta, më pas transferojeni në tas. 2.Prisni spinaqin dhe...

Për të lëpirë gishtat: Pulë e pjekur me patate...

1.Ngrohni furrën në temperaturën 230 gradë C dhe vendosni brenda një tavë me letër kuzhine. 2.Në një enë të vogël, përzieni mustardën, trumzën, 1 lugë gjelle vaj, ¼ lugë çaji kripë dhe ¼ lugë çaji piper. 3.Shpërndajeni këtë përzierje...

Kjo rizoto me lëng mishi dhe shparguj do t’ju...

1.Zieni lëngun e mishit dhe shtoni orizin, perimet dhe 2 lugë vaj ulliri. 2.Mbylleni tenxheren dhe lëreni të zihet deri sa orizi të jetë zbutur dhe të ketë thithur lëngun. 3.Lëreni të ftohet pak dhe shtoni djathin parmixhano dhe...

Për 15 minuta është gati, supë me domate dhe...

1.Pasi t’i keni larë mirë vendosini të gjithë përbërësit në një blender. 2.Grijini mirë deri sa të jetë përfituar një masë kremi. 3.Transferojeni kremin nga blenderi në një tigan të madh dhe zijeni mbi ngrohje të ulët për 10...