Dreka

10 minuta nga koha juaj për të përgatitur disa...

1.Pastrojmë patatet dhe i grijmë në rende. Pasi i kemi kulluar, i hedhim kripën, piperin, qepën e grirë imët, gjalpin e shkrirë, miellin dhe rigonin.2.Nga ana tjetër ngrohim tiganin me pak vaj ulliri. Me anë të një luge marrim...

Receta speciale e specave të mbushur me lulelakër dhe...

1.Ngrohni furrën në 180 gradë Celcius. 2.Prisni pjesën e sipërme të specave dhe pjesën e tulit përreth bishtit grijeni në copëza të vogla. Pastroni farat nga pjesa e brendshme. 3.Mbushni një tenxhere të madhe me 3 cm ujë dhe...

Makarona me domate të pjekura, një nga recetat klasike...

1.Hiqni raftin e sipërm të furrës dhe mbulojeni me fletë metalike dhe lyejeni me llak gatim. Ngroheni furren në nxehtësi të lartë.2.Organizoni domatet në feta në raftet e përgatitura me llak gatim.3.Lërini të piqen 8 – 10 minuta ose...

Tavë me qepë të karamelizuara dhe djathë mozzarella. Gati...

1.Në një tigan me nxehtësi mesatare, skuqni 2 lugë gjelle gjalpë. Shtoni qepët, hudhrat, trumzën, gjethen e dafinës dhe i përzieni mirë derisa qepët të karamelizohen. Ky proces mund t’ju marrë deri në 30 minuta kohë. 2.Shtoni edhe koncentratin...

Supë detoks me mollë dhe selino për një tretje...

1.Në një tigan me pak vaj kaloni në skuqje patatet e ëmbla dhe selinonë. 2.Më pas shtoni lëngun e perimeve dhe lërini të ziejnë. 3.Merrni mollët dhe kalojini në furrë për disa minuta derisa të zbuten dhe më pas...

Ëmbëlsira të mbushura me copëza çokollate ose krem pastiçerie

1.Shkrini gjalpin në banjëmari dhe lëreni të vaket. 2.Ndërkohë ngrohni qumështin derisa të arrijë një temperaturë mesatare. 3.Shkrini në të majanë e birrës së bashku me një lugë kafeje sheqer. 4.Përziejeni përbërjen derisa të merrni një masë kremoze dhe...

Tavë patatesh me 2 lloje djathrash, thjesht fantastike!

1.Në fillim lani dhe qëroni patatet dhe i prisni në feta. 2.I vendosni në një tavë(mirë do të ishte tavë balte), një shtresë. 3.Sipër hidhni djathë mocarela, kripë, piper dhe parmixhano. 4.Kështu hidhni disa shtresa deri sa tava të...

Gatimi special i fundjavës: Gjoks pule i mbushur me...

1.Të gjithë përbërësit për mbushjen i prisni imët dhe i përzieni mirë në një tas me njëra tjetrën. 2.Lani mirë filetot e pulës dhe me ndihmën e një thikë i prisni përgjysmë, por jo krejtësisht. Pra gati siç prisni...

Lazanja në furrë me perime dhe proshutë

1.Vendosim mozarelen në një kullesë në frigorifer një natë para përgatitjes që të kulloje lëngu. E presim në feta dhe e vendosim në një pjatë. 2.Lajmë perimet, i presim në feta duke i pjekur dhe i rregullojmë me kripë....