Dreka

Një supë e lehtë, plot shije dhe e thjeshtë...

1.Prisni të gjitha perimet në kubikë të vegjël. 2.Në një tenxhere hidhni vajin e ullirit, gjalpin dhe shtoni qepët, të cilat i keni prerë imët. 3.I kaurdisim derisa volumi i tyre të bjerë. 4.Më pas shtojmë të gjitha perimet...

Një nga gatimet më speciale me kërpudha dhe patate...

1.Nxehni  vajin në një tigan të madh. 2.Vendosni qepët dhe skuqini për 10 minuta derisa të marrin ngjyrë të artë. 3.Ndërkohë, hidhni 1-2 litra ujë të vluar mbi kërpudhat e thata dhe trazojeni . 4.Shtoni kërpudhat dhe hudhrat e...

Sallata e ditës: Me mollë, spinaq dhe fruta të...

1.Për të bërë salcën në një tas,përzieni kosin, majonezën, lëngun e limonit, pak kripë e piper. I lini mënjanë. 2.Ndërkohë në një tas të madh bashkoni spinaqin e copëtuar me dorë, selinonë, qepën e kuqe, rrushin e thatë, arrat,...

Receta speciale e qepëve të mbushura me kërpudha dhe...

1.Si fillim ngrohni furrën në temperaturën 210 gradë. 2.Pastaj pastroni qepët dhe pritini në njërën anë. 3.Hiqni pjesën e brendshme. 4.Ndërkohë, në një tas të madh miksoni mishin e grirë, kërpudhat, majdanozin, sheqerin, salcat dhe thërrimet e bukës. 5.Përziejini...

Këto pasta me spinaq dhe salcë tahini do t’ju...

1.Zieni makaronat me metodën e zakonshme me ujë e kripë. 2.Ndërkohë në një blender bashkoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe i përzieni për disa sekonda derisa të krijoni një salcë kremoze. 3.Pasi keni kulluar makaronat, i shtoni sipër...

Sanduiç me lulelakër dhe djathë cedar që shija t’ju...

1.Ngroheni furrën në 230 gradë C. 2.Vendosni një fletë pjekjeje me letër kuzhine. 3.Vendosni kokën e lulelakrës në një blender deri sa të ndahet në thërrime sa madhësia e kokrrave të orizit. 4.Vendoseni lulelakrën në një tas të madh...

Lazanja me kunguj, gjizë dhe salcë receta e duhur...

1.Ngroheni furrën në 180 gradë. 2.Në një tenxhere të madhe me ujë të valuar të kripur, gatuani petat e lazanjës sipas udhëzimeve të paketimit. 3.Kullojini dhe u shtoni pak vaj ulliri për të parandaluar fërkimin mes tyre. 4.Ndërkohë, në...

Sallatë me avokado dhe karkaleca, sallata e ëndrrave!

1.Përbërësit e salcës i përzieni bashkë në një tas dhe i lini mënjanë. 2.Zieni karkalecat për 5 minuta në një tenxhere. 3.Në një tas të madh bashkoni lakrën, avokadon dhe qepën. Shtoni pak kripë, piper dhe vajin e ullirit....

Rizoto me rrush të thatë: A nuk është special?

1.Kaurdisim fillimisht qepën dhe karotën për pak minuta. Më pas shtojmë orizin e errët dhe ujë të ngrohtë dhe e lemë për 5 minuta të marrë valë.2.Shtojmë më pas orizin tjetër dhe rrushin e thatë dhe e lemë gatimin...