Sugjerojmë:

Supë e shëndetshme me hithra

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
50 minuta
Sugjerohet për:
4-6 persona
Kalori:

Ngrohni vajin në një tenxhere të madhe mbi nxehtësinë mesatare. Shtoni qepën, karotën, preshin dhe pataten dhe gatuajini për 10 minuta derisa perimet të fillojnë të zbuten. Shtoni lëngun dhe gatuajeni për 10-15 minuta të tjera derisa patatet të jenë të buta.

 Shtoni gjethet e hithrës, ziejini për 1 minutë që të zbuten dhe më pas procesojeni supën me blender dore. Kriposeni sipas shijes, më pas përzieni gjalpin dhe panën. Shërbejeni supën të spërkatur me vaj shtesë.

Komento