20-30 min

Biftek i mbushur me qepë të karamelizuara

1.Për qepët e karamelizuara 2.Për të karamelizuar qepët, ngrohni vajin në një tigan të madh me nxehtësi mesatare. Pasi të jetë nxehur, shtoni qepët dhe spërkatini me kripë. 3.Trazojeni shpesh, derisa të zbuten rreth 15-20 minuta. 4.Ulni nxehtësinë nëse...

Biftek i pjekur me sallatë greke dhe misër

1.Ngrohni skarën. 2.Hidhni vaj ulliri, uthull, erëza, mjaltë, 3/4 lugë çaji kripë dhe piper në një tas. 3.Shtoni 2 lugë uthull molle në një tas të madh dhe lereni menjane. 4.Shtoni kastravec, domate, qepë të kuqe dhe ullinj në...

Patate të mbushura me proshutë, speca dhe mocarela

1.Para-ngrohni furrën në 200 ° c. Gjysmoni patatet e pjekura dhe pastroni mishin e tyre.2.Ziejini lëkurat e patates me vaj ulliri, më pas vendosini në një fletë pjekje dhe i piqni për 10-15 minuta derisa të jenë të arta.3.Në...

Speca-brusketa të mbushura me mish pule, erëza të freskëta...

1.Fillimisht parangrohni furrën në 200 gradë C. 2.Lani mirë specat, i ndani përgjysmë dhe i pastroni nga farat. I radhisni njëra pas tjetrës në një tavë. 3.Merrni një enë dhe bashkoni në të mishin e pulës të gatuar paraprakisht,...

Ndoshta se kishit menduar më parë, por sanduiçi me...

1.Nxehni paraprakisht furrën tuaj. Fërkoni fetat e patëllxhanit me vaj ulliri dhe vendosini në një tavë pjekjeje ose tigan. 2.Vendoseni tiganin të ngrohet dhe gatuani patëllxhanin për 10 minuta, ose derisa të zbutet dhe të thektohet. 3.Ndani bukën franceze...

Kus kus me perime, një pjatë dietike dhe plot...

1.Lajini mirë të gjitha perimet dhe pritini në kubikë të vegjël. 2.Hidhini të gjitha , vec domates në një tigan me vaj ulliri dhe skuqini në zjarr të ulët. 3.Vendosim kapakun dhe i lemë deri sa të zbuten dhe...

Ravioli me kërpudha dhe brokoli për të gjithë familjen

1.Raviolit zihen në ujë me kripë dhe pastaj kullohen nga lëngu i tëpërt. 2.Brokoli coptohet dhe zihet në ujë me kripë. 3.,Kërpudha dhe domatet e konservuara priten në kubikë, preshi grihet imët, ndersa mocarela,tomatinat dhe salcicet priten në rrathë....

Kunguj në furrë me djathë kaçkavall dhe domate

1.Ndizeni furrën në 180 gradë. 2.Në një tigan nxehni vajin e ullirit dhe gatuani fetat e qepës dhe hudhrën derisa të zbuten. 3.Kalojini qepët në fundin e një tave të vogël për pjekje. 4.Pritini domatet në feta rreth 7-8...

Krem karamel me djathë, mollë dhe biskota

Në një tas të madh duke përdorur një mikser dore, hidhni krem djathë me karamel, lëng limoni, kanellë, dhe një majë lugë kripë. Shtoni djathin çedar dhe mollën. Përzijini mirë dhe transferojeni përzierjen në një fletë të mbyllur plastike...