Sugjerojmë:

Gjoks pule i veshur me parmixhiano

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
1 e bardhe veze
5 lugë gjelle parminxhiano të grirë hollë
4 gjokse pule pa kocka dhe pa lëkurë
400 gr patate të reja, të prera në kubikë të vegjël
140 g bizele të ngrira
1 grusht të mirë gjethe spinaqi bebe
1 lugë gjelle uthull vere të bardhë
2 lugë vaj ulliri

Ngrohni  sobën në nxehtësi mesatare dhe shtroni një tigan grilë me letër alumini. Rrahim të bardhën e vezës në një pjatë me pak kripë dhe piper. Hidheni parmixhianon në një pjatë tjetër.

Lyejeni pulën fillimisht në të bardhën e vezës, pastaj në djathë. Vendoseni pulën e lyer në tigan për 10-12 minuta, duke e kthyer një herë derisa të skuqet.

Ndërkohë ziejini patatet për 10 minuta duke shtuar bizelet për 3 minutat e fundit dhe më pas kullojini. Hidhni perimet me gjethet e spinaqit, uthullën, vajin dhe erëzat sipas shijes. Ndajeni në katër pjata dhe më pas shërbejeni me pulën.

Komento