30-60 min

Receta që do t’ju kërkojnë të gjithë: Mish viçi...

1.Vendosim një tigan me vaj ulliri në zjarr ku vendosim qepën e grirë në rende të holla dhe më pas specin gjithashtu të grirë hollë. 2.I skuqim mirë dhe më pas shtojmë mishin të prerë në kubikë. 3.I gatuajmë...

Patate dumplings. Recetë tradicionale që vjen nga Irlanda

1.Hiquni koren fetave të bukës dhe vendosini në një tas me ujë të ftohtë. 2.Ndërkohë qëroni qepën dhe grijeni imët, merrni majdanozin, lajeni, thajeni dhe grijeni dhe atë. 3.Qëroni patatet, lajini dhe grijini me një grirëse patatesh. Pastaj kalojini...

Për të lëpirë gishtat: Pulë e pjekur me patate...

1.Ngrohni furrën në temperaturën 230 gradë C dhe vendosni brenda një tavë me letër kuzhine. 2.Në një enë të vogël, përzieni mustardën, trumzën, 1 lugë gjelle vaj, ¼ lugë çaji kripë dhe ¼ lugë çaji piper. 3.Shpërndajeni këtë përzierje...

Qofte të bëra vetë, receta e parezistueshme e ditës

1.Përzieni mirë me duar të gjithë përbërësit dhe formoni qoftet në formë rrethore. 2.I lini në frigorifer për 2 orë dhe i piqni nga të dyja anët për 20 min . 3.Ndërkohë përgatisni salcën: 4.Shkrinii 40 gr gjalp në...

Kunguj të mbushur me mish pule, ullinj, domate dhe...

1.Ngroheni furrën në 180 gradë. 2.Merrni kungujt e njomë dhe lërini brenda në një tas. 3.Më pas vendoseni në një tavë pjekje dhe lyejeni me vaj ulliri dhe shtoni me kripë dhe piper. Piqini 12 deri 15 minuta. 4.Në...

Perime të skuqura me oriz, receta speciale për ditën...

1.Gatuani orizin sipas udhëzimet të paketimit. 2.Nxehni vajin në një tigan të madh. 3.Hidhni lakren dhe specat për 2-3 minuta, pastaj derdhni lëngun e perimeve dhe vazhdoni të gatuani për 5-6 minuta. 4.Shtoni preshin, misrin, bambu, salcën dhe gatuajeni...

Receta e salcës perfekte për në sallatë, mish apo...

1.Në një tas me madhësi mesatare bashkoni të gjithë përbërësit dhe i përzieni mirë. 2.E kaloni masën në një kavanoz qelqi dhe e ruani në frigorifer për disa orë. 3.Shijojeni salcën sipër mishit, pjatave tuaja të preferuara, por edhe...

Njoki të bëra vetë me spinaq, panxhar dhe shafran

1.Kur uji të ketë marrë valë, hedhim patatet në tenxhere dhe i lëmë të ziejnë derisa të shpohen lehtë me pirun. I qërojmë, i hedhim në një tas, i shtypim mirë me pirun dhe më pas me dorë. 2.Shtojmë...

Patëllxhanë të mbushur me oriz dhe djathë, pjata ideale...

1. Si fillim prisni përgjysmë patëllxhanët dhe u hiqni tulin. 2.I vendosni në tavë pasi i keni lyer më parë me vaj ulliri, i rregulloni me kripë dhe i fusni në furrë. 3.Ndërkohë prisni tulin e patëllxhanëve në kubikë...