Bukuri

Nëse dëshironi që thembrat tuaja të jenë të lëmuara...

Kallot, çarjet dhe lëkura e thatë, i bëjnë këmbët tona të duken jo bukur sidomos gjatë kësaj periudhe kur veshin shapka apo sandale. Mirëpo, çfarë mund të bëjmë në lidhje me to? Neps.al ju tregon më poshtë disa këshilla...

9 super ushqimet që ngadalësojnë plakjen tek gratë

Thuhet se gratë nuk duhet t’i pyesësh për moshën. Por a e dini sesa mirë ndihen gratë kur ju thoni me hamendje moshën e tyre dhe gaboni? Kjo pasi në shumicën e rasteve i bëni të ndiheni më të...

8 maska natyrale për t’i dhënë zgjidhje 8 problemeve...

Neps ju propozon 8 maska me përbërës krejtësisht natyralë, për problematikat më të zakonshme me fytyrën. Duke filluar nga poret, aknet, yndyra e tepërt apo rrudhat, maskat më poshtë kanë pak kosto, por efikasitet të lartë. Ajo që duhet...

Ushqimet si produkte kozmetike. Trupi juaj do të jetë...

Ushqimet tuaja të preferuara nuk janë vetëm për tu ngrënë, por edhe për t’u zbukuruar. Mos u habisni! E dini se sa maska e trajtime shtëpiake mund të bëni me produktet ushqimore? Më poshtë po ju tregojmë disa ushqime...

Maskë fytyre me maja birre, qetësuese edhe ushqyese në...

Majaja e birrës lufton infeksionin dhe rekomandohet të përdoret për çdo lloj moshe (edhe nga adoleshentët, pasi lufton infeksionet dhe puçrrat e fytyrës). Maska me maja birre është mjaft e thjeshtë dhe fare pa kosto. Mund ta përdorësh një...

Bëni kujdes! Këto ushqime ju shkaktojnë puçrra

Dieta ushqimore luan një rol  të rëndësishëm në shfaqjen e puçrrave, edhe pse nuk është vetëm ushqimi shkaktar i tyre. Mbajtja e një ditari me ushqimet që keni ngrënë gjatë ditës dhe me problemet e fytyrës do ju ndihmojë...

Pore të bllokuara? Ja dy maska natyrale që ju...

Poret e hapura, mbiprodhim i yndyrës dhe pikat e zeza janë disa nga shqetësimet më të shpeshta që mund të kemi këtë periudhë me lëkurën. Neps ka dy sugjerime maskash për ju që përgatiten lehtësisht në kushtet e shtëpisë....

Maska më e mirë për të trajtuar thinjat, pa...

Lëngu i limonit dhe vaji i kokosit përmbajnë shumë ushqyes që janë jetësore për flokët tuaj. Acidet yndyrore në vajin e kokosit dhe acidi laurik kanë një veti antimikrobike dhe mund të ndalojnë përhapjen e mikrobeve në kokën tuaj....

Dieta ‘pro’ dhe ‘kundra’ lëkurës së yndyrshme

Jeni lodhur duke pasur një fytyrë të yndyrshme? Jo vetëm produktet që përdorni kundra lëkurës së yndyrshme ju ndihmojnë, edhe ushqimet kanë një rol të rëndësishëm gjithashtu. Duke konsumuar më shumë ushqime specifike e duke ndenjur larg disa të...