Bukuri

Vera do këmbë të bukura! Filloni trajtimet në kushtet...

Soda është një mrekulli kur vjen puna për t’u kujdesur për këmbët tuaja. Ajo largon erën e keqe, i dezinfekton, vret bakteret dhe madje kuron pamjen e tyre. Të gjitha këto përfitime vetëm me një pako sodë buke, kostoja...

Nga limoni tek spinaqi, këto janë ushqimet e bukurisë!

Ka një shans që ulja e temperaturave këtë muaj tashmë të ketë sjellë dëm në lëkurën tuaj. Dhe ndërsa kalimi te kremrat hidratues më të rëndë, një pjesë e enigmës shpesh neglizhohet: dieta. Por, sipas nutricionistit Kimberly Snyder, ju...

Krem antirrudhë me vezë e limon. Perfekt për të...

Recetë totalisht natyrale dhe e thjeshtë për të përgatitur një krem antirrudhë nga duart tuaja. Çfarë duhet të bëni:  Merrni një të verdhë veze, dy lugë gjelle kos dhe 1 lugë gjelle lëng limoni. Përziejini mirë dhe lërini në...

Gjërat që nuk duhet të bëni nëse keni lëkurë...

Jeni lodhur duke pasur një lëkurë që shkëlqen nga yndyra kudo që shkoni? Jo vetëm produktet që  përdorni për kujdesin ndaj lëkurës ndihmojnë në reduktimin e yndyrës së tepërt. Edhe ushqimet që hani kanë shumë ndikim. Duke pasur më...

Ushqimet si produkte kozmetike. Trupi juaj do të jetë...

Ushqimet tuaja të preferuara nuk janë vetëm për tu ngrënë, por edhe për t’u zbukuruar. Mos u habisni! E dini se sa maska e trajtime shtëpiake mund të bëni me produktet ushqimore? Më poshtë po ju tregojmë disa ushqime...

Maskë me kafe për fytyra të lodhura

Mendoni për këtë maskë si për kafën tuaj në mëngjes. Është e domosdoshme! Sidomos për fytyrat që transmetojnë lodhje. Pjesa më e mirë e kësaj maske është se mund të aplikohet në çdo lloj fytyre. Çfarë ju duhet: 1...

Zgjidhje e shpejtë dhe natyrale për lëkurën e thatë...

Lëkura e thatë mund të irritojë këmbët tuaja. Çdokush që e ka provuar të paktën njëherë,  e ka vënë re që ky fenomen vjen, ikën dhe … vjen prapë! Në fakt ka shumë arsye pse ndodh kjo, të tilla si...

Si të shpëtoni nga djersitja e tepërt, falë listerinës!

Listerina është shumë i njohur si një larës gojë, por ka edhe një sërë përdorimesh të tjera interesante. Ajo përmban trumzë, eukalipt dhe alkool. Të gjitha këto kanë veti antiseptike dhe mund t’ju kursejnë shumë situata të pakëndshme. Për...

Shpëtoni nga buzët e plasaritura falë mjaltit!

Për të pasur buzë të lëmuara, gjëja kryesore që duhet të bëni është të pini shumë ujë. Vetëm hidratimi mund t’ju ndihmojë për të pasur buzë të buta për një kohë të gjatë. Ndërsa doni një formulë natyrale për...