Bukuri

Super efektiv! Ky është vaji magjik që kuron shenjat...

Vaji i kastorit mendohet të ketë qenë një ndër produktet e preferuara të bukurisë të Kleopatrës. Egjiptianët në tërësi e kanë përdorur këtë vaj si një produkt bukurie, por edhe si një ilaç në vitet 1552. Nëse doni të...

Për të reduktuar njollat kafe në lëkurë ju duhet...

Maskë natyrale për zbehjen e njollave kafe në fytyrë. Çfarë ju duhet: 1 lugë gjelle portokall pluhur 1 lugë gjelle xhel aloe vera ½ lëng limoni Udhëzime: Në një tas të vogël bashkoni lëkurën e grirë të portokallit, xhelin...

Për lëkurë të pastër e të bukur mbani shënim...

Vitaminat janë pjesë e nje diete të shëndetshme. Veçse të domosdoshme për trupin e njeriut janë të mrekullia e lëkurë së shendetshme e të bukur. Lëkura ka nevojë për shumë vitamina dhe ndër to kryesojnë:  Vitamina A: Për rrudhat...

Harrojeni lëkurën e thatë! Kjo maskë me vaj ulliri...

Nëse pavarësisht kremërave të shumtë hidratues që keni përdorur, fytyra juaj është ende e thatë, atëherë ka ardhur koha për diçka tjetër. Neps ju sugjeron një maskë që përgatitet shumë kollaj në kushtet e shtëpisë dhe me një kosto...

Si të eliminoni yndyrën e flokëve me miell misri...

Duke krijuar vetë një shampo të thatë me miell misri dhe sodë buke ju mund të eliminoni dukshëm yndyrën në flokët tuaj. Mjafton ta aplikoni përbërjen direkt e në rrënjën e flokëve. Si ta përgatisni shampon e thatë?  ...

Si të pastroni sfungjerët e make-upit me vaj ulliri

Edhe pse ato mund t’i keni përdorur shumë herë, zgjidhja nuk është t’i hidhni. E kemi fjalën për sfungjerët me të cilët përhapni make-upin tuaj. Nëse ato nuk janë çarë, atëherë ju mund t’i pastroni lehtësisht me disa truke...

Mjaft e dëmtuat fytyrën! Si të bëni një larës...

Përkujdesi ndaj fytyrës duhet të jetë pjesë e rutinës suaj të përditshme. Vetëm kështu e ndihmoni lëkurën të jetë plot jetë dhe e shëndetshme. Nuk ka rëndësi tipi i lëkurës, ti duhet të gjesh atë që të përshtatet më...

Maska me banane për fytyrat me tendencë akneike

Kjo maskë është e përshtatshme për çdo lloj lëkure, por sidomos për ato të yndyrshme dhe që kanë tendencë aknesh. Çfarë ju duhet:  Përbërësit: – ½ banane – ½ lugë gjelle mjaltë – 1 lugë lëng limoni Udhëzime:  Shtypni...

Pse duhet të bëni më shpesh dush me ujë...

Një ndër sekretet e shumta të grave japoneze për rininë e tyre që bie në sy, është edhe zhytja në banjo të nxehta. Qofshin këto banjo në pranverë apo dimër. Sigurisht fjala është për banjot terapeutike që natyralisht kanë...