Sugjerojmë:

Drekën me vete

Sallatë salmoni me salcë susami

HAPI 1Ziejini patatet dhe fasulet me avull, në një kosh të vendosur mbi një tigan me ujë të vluar për 8 minuta. Vendosini sipër filetot e salmonit dhe ziejini me avull edhe për 6-8 minuta të tjera, ose derisa...

Ja një supër ide e shpejtë si ta përgatisni...

1.Merrni copat e bukës dhe në copën e poshtme vendosni majonezë, sallatë dhe proshutë. 2.Shtoni fetat e djathit dhe sipër vendosni pjesën tjetër të bukës. 3.Nëse dëshironi të shtoni më shumë majonezë ose mustardë hidheni tek pjesa e sipërme...

Një sallatë e mirë me brokoli dhe lulelakër është...

1.Si fillim ndani brokolin dhe lulelakrën në copa të vogla. I lani mirë dhe i vendosni për t’i zierë në një tenxhere me ujë dhe kripë. 2.I kaloni në një enë të madhe dhe i grini sipër qepën e...

Gjoks pule me kërpudha për një shije fantastike

Ngroheni furrën në 175 gradë C. Vendosni gjysmën e kërpudhave në një tigan dhe kaloni pulën në vezët e rrahura pastaj në thërrimet e bukës. Në tigan, shkrijeni gjalpin në nxehtësi mesatare. Vendosni pulën në tigan duke e kalaur...

Ushqimin me vete: Një drekë e thjeshtë dhe e...

Shtrijeni tortilën në një dërrasë të rrafshët , lyejeni me humus dhe vendosni gjethen e sallatës sipër. Renditni karrotën, kastravecin dhe / ose avokadon sipër sallatës jeshile dhe hidhni salcën sipër.Gjithashtu vendosni sipër djathin.Palosni pjesën e poshtme të mbështjelljes...