Bukuri

Serum natyral për të kuruar buzët e thata. Si...

Zakonisht buzët në muajt e dimrit mund të thahen, çahen ose të preken nga herpesi. Për t’i rikthyer shëndetin që edhe ato meritojnë, si çdo pjesë tjetër e trupit, mund t’i aplikoni një serum natyral që përgatitet brenda pak...

Maska natyrale me vezë dhe lëng qepe, më e...

Maska me vezë dhe lëng qepe është gjerësisht e rekomanduar pasi ushqen rrënjën, forcon flokët dhe parandalon këputjen e tyre sidomos pas një procesi të vështirë siç është dekolorimi. Veza është një ndër burimet kryesore të proteinave dhe vitaminës...

10 pijet që ngadalësojnë plakjen. Qumështi i pari!

Teksa procesi i plakjes nuk mund të ndalet, shenjat e saj padyshim që mund të ngadalësohen. Të mbajturit një stil jetese të shëndetshme dhe një dietë strikte mund t’ju ndihmojë në këtë drejtim. Neps ju rendit më poshtë 10...

Zgjidhje e shpejtë dhe natyrale për lëkurën e thatë...

Lëkura e thatë mund të irritojë këmbët tuaja. Çdokush që e ka provuar të paktën njëherë,  e ka vënë re që ky fenomen vjen, ikën dhe … vjen prapë! Në fakt ka shumë arsye pse ndodh kjo, të tilla si...

Më thuaj çfarë ngjyre e zgjedh buzëkuqin, të të...

Ndoshta ju tingëllon e çuditshme, por ngjyra që zgjidhni për buzët tuaja, tregon shumë për ju. Make-upi tregon në fund të fundit, një copëz nga identiteti ynë (edhe kur ne nuk flasim fare). Tone të ndryshme kanë kuptime të...

Kremin më të mirë kundër rrudhave, ti mund ta...

Kremi antirudhë që përdorni në fakt nuk ka pse të jetë një projekt shkencor. Mjetet më efektive dhe me të vërtet anti-plakje ndodhin të jenë përbërësit më të thjeshtë dhe më të pastër të natyrës. Për shembull vaji i...

Për sqetulla të pastra dhe pa aromë, duhen ndjekur...

Ndonjëherë sqetullat mund të na tradhtojnë gjatë momenteve tona më interesante. Ekziston një lloj i veçantë i bakterit që shkakton erë  jo të këndshme të sqetullës. Madje sipas përvojave, sa më shumë deodorant të përdorni, aq më shumë baktere...

Ndihmoji flokët e tu të rriten shëndetshëm duke ngrënë...

Flokët e shëndetshëm janë diçka që të gjithë  i ëndërrojmë, sidomos ato mëngjeseve kur shohim veten në pasqyrë dhe themi: “A mund të isha me keq sesa kaq”?  Puna është jo vetëm tek ajo çka vendos tek flokët, por...