Sugjerojmë:

Sy të lodhur, me qeska dhe të ënjtura? Zgjidhja qendron tek pasta natyrale me kripë

Si t’i jepni zgjidhje atyre qeskave poshtë syve që të mundojnë? Po syve të ënjtur çdo mëngjes?  A e besoni se zgjidhja qendron pas një paste të thjeshtë me ujë e kripë?

Çfarë ju duhet është:

  • ½ gotë ujë
  • 1 lugë gjelle kripë e bardhë ( e zakonshme)
  • Pambuk
  • 1 lugë e vogël (kafeje)

Image result for water and salt

Udhëzime: 

  • Në një gotë me ujë të ngrohtë shtoni kripën dhe prisni derisa të tretet.
  • Lagni pambukun dhe lëngun aplikojeni poshtë syve herë pas herë.
  • Në fund vendosni poshtë syve, lugën që e keni futur më parë në ngrirje dhe e mbani për sekonda.

Do të shikoni që nga kjo metodë e thjeshtë do të keni rezultate mjaft të mira brenda një kohe të shkurtër./neps.al

Lini një koment