Sugjerojmë:

Vera do këmbë të bukura! Filloni trajtimet në kushtet e shtëpisë me këtë përbërës të thjeshtë

Soda është një mrekulli kur vjen puna për t’u kujdesur për këmbët tuaja.

Ajo largon erën e keqe, i dezinfekton, vret bakteret dhe madje kuron pamjen e tyre.

Të gjitha këto përfitime vetëm me një pako sodë buke, kostoja e së cilës është minimaliste.

If you mix water and baking and soak your feet in it, here's the ...

Ju duhet: 

  • 3 lugë gjelle sodë bukë
  • 1 litër ujë të ngrohtë

Udhëzime:

  • Mjafton t’i kombinoni bashkë dhe zhysni në të këmbët tuaja. I lini përreth 20 minuta.
  • Më pas i hiqni dhe i fshini me një peshqir të pastër. Thembrat e ashpra dhe të çara do të zbehen gradualisht.
  • Mos harroni të aplikoni edhe krem hidratues para se të vishni çorapet.

Lini një koment