Krem antirrudhë me vezë e limon. Perfekt për të rivitalizuar lëkurën tuaj!

Recetë totalisht natyrale dhe e thjeshtë për të përgatitur një krem antirrudhë nga duart tuaja.

Çfarë duhet të bëni: 

  • Merrni një të verdhë veze, dy lugë gjelle kos dhe 1 lugë gjelle lëng limoni.
  • Përziejini mirë dhe lërini në frigorifer për gjysmë ore.
  • Aplikojeni dhe lëreni për 30 minuta në fytyrë. Në fund shpëlajeni me ujë të vakët.

Pse funksionon?
Limoni ka veti zbardhuese dhe tonifikuese kështu që ky krem është perfekt për lëkurat e yndyrshme dhe me rrudha.
Veza i jep shkëlqim dhe dritë fytyrës suaj.

Lini një koment