Sugjerojmë:

Zbardhni dhëmbët tuaja duke ngrënë këto 3 fruta!

Gjëja më e mirë që dikush mund të “veshë” është një buzëqeshje e ndritshme, por çfarë ndodh në ato rastet kur nuk ndiheni të sigurt duke treguar dhëmbët sepse duken pak të verdhë?

Epo, mos u shqetëso sepse mund të ndryshosh gjithçka thjesht me dietën ushqimore.

Frutat dhe perimet që janë të pasura me antioksidantë mund të bëjnë mrekulli kur bëhet fjalë për heqjen e njollave të verdha nga dhëmbët tuaj.

Luleshtrydhet mund të ndihmojnë në zbardhjen e dhëmbëve tuaj dhe largimin e njollave të kafes dhe verës.

Mollët veprojnë si  një agjent “vetë-pastrimi” tek njollat e dhëmbëve tuaj.

Portokallet  ndihmojnë për të neutralizuar aciditetin e gojës tuaj që shkakton prishjen e dhëmbëve.

Lini një koment