Si të shpëtoni nga djersitja e tepërt, falë listerinës!

Listerina është shumë i njohur si një larës gojë, por ka edhe një sërë përdorimesh të tjera interesante. Ajo përmban trumzë, eukalipt dhe alkool. Të gjitha këto kanë veti antiseptike dhe mund t’ju kursejnë shumë situata të pakëndshme.

Për shembull mund të zëvendësojë deodorantin tuaj dhe të ndalojë djersën e tepërt tek zona e sqetullave. Rrjedhimisht kjo do të shmangë edhe njollat e pakëndshme të djersës që shfaqen tek rrobat tona.

Çfarë duhet të bëni?

  • Aplikoni pak listerinë me anë të një pambuku tek zona e sqetullave (kujdes, jo menjëherë pas depilimit pasi mund të shkaktojë irritim të zonës).
  • Fërkojeni tek sqetulla e pastër dhe e thatë.
  • Kështu do të shijoni freskinë gjatë gjithë ditës!

Lini një koment