Puding me banane në mikrovalë

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
20 minuta
Sugjerohet për:
4-6 persona
Kalori:
100 gr gjalpë, i zbutur, plus shtesë për lyerje
2 banane të pjekura
100 g sheqer kaf
100 gr miell që fryhet vetë
2 lugë kanellë të bluar
2 vezë
2 lugë gjelle qumësht
sheqer pluhur, salcë karameli dhe akullore, për t'u shërbyer

Vendosni gjalpin në një enë pjekjeje 1 litërshe dhe vendoseni në mikrovalë në temperaturë të lartë për 30 sekonda-1 min derisa të shkrihet. Shtoni 1½ banane, grijeni gjalpin e shkrirë, më pas shtoni sheqerin, miellin, kanellën, vezët dhe qumështin. Përziejini mirë së bashku.

  Pritini bananen e mbetur në copa sipër, më pas kthejeni në mikrovalë dhe gatuajeni në temperaturë të lartë për 8 minuta derisa të gatuhet dhe të skuqet. Shërbejeni të ngrohtë, të spërkatur me sheqer pluhur, nëse dëshironi, me pak salcë karameli dhe një lugë akullore.

Komento