Arkiva e etiketave: banane

Sanduiçë të shpejtë me akullore me banane dhe biskota

Ngrohni furrën në 180C dhe shtroni dy tava të mëdha pjekjeje me letër pjekjeje. Hidhni në një tas gjalpin e kikirikut, sheqerin, ¼ luge kripë të imët dhe copat e çokollatës dhe përzieni mirë me një lugë druri. Thyejeni...

Akullore e shpejtë me banane

Vendosni copat e bananes në një tavë të sheshtë dhe mbulojini mirë. Ngrijini për të paktën 1 orë, ose derisa të ngrijnë. Kur të jenë gati për t’u ngrënë, hidhni bananen në një përpunues ushqimi dhe përzieni derisa të...

Galetë me banane të karamelizuar dhe ҫokollatë

Nxehni furrën në 200 gradë. Hidhni 50 gr lajthi në një procesor të vogël ushqimi dhe përpunojini derisa të ngjajnë me thërrime buke të imta, më pas hidhini në një tas me çokollatën. Pritini petët në një formë të...

Muffins me banane dhe lajthi

Ngroheni furrën në 190C. Shtroni një tavë për muffins me 12 vende me letër për muffins. Sitni miellin, pluhurin për pjekje, sodën dhe sheqerin pluhur me një majë luge të madhe kripë. Në një tas të veçantë përzieni gjalpin...

Muffins me banane pa sheqer për bebe

Ngrohni furrën në 190 gradë  dhe lyeni me yndyrë një tavë për mini muffins me 24 vende. Vendosni të gjithë përbërësit në një tas mesatar. Përziejini mirë por me delikatesë. Sigurohuni që të bëhet një masë uniforme dhe nëse...

Kek me rum dhe banane për një shije të...

1.Në një tigan, hidhni 4-5 kubikë gjalpë dhe kur të jetë skuqur hidhni sheqerin. 2.Hidhni rumin, një lugë gjelle. 3.Hidhni kanellë, 2 lugë gjelle dhe përzijeni vazhdimisht. 4.Kur masa të ketë filluar të mpikset pak vini bananet e prera...

Shija s’ka të krahasuar: Tortë me banane dhe karamel

Fillimisht ndizni furrën që të ngrohet në 180 gradë celsius. Merrni një tepsi rrethore dhe lyjeni me gjalpë. Në një enë të thellë përzieni me mikser gjalpin e zbutur, sheqerin dhe vaniljen në shpejtësi mesatare derisa të fitoni një...

Marmelatë bananesh e përgatitur shpejt e shpejt në shtëpi

E shijshme, e pasur me kalium. Mund të përdoret si në receta të kripura, ashtu edhe për të mbushur tortat e krostatat. Të pasura me vitamina dhe kripëra minerale të rëndësishme mes të cilave fosfori, shumë i rëndësishëm për...

Si të kontrolloni cilësinë e ushqimit që po hani....

Ushqimet me një cilësi të ulët, jo vetëm që kanë një shije të keqe, por na shkaktojnë edhe probleme shëndetësore. Kjo e fundit e bën shumë të rëndësishme zgjedhjen e ushqimeve ashtu siç duhet. Në të kundërt do të...