Akullore e shpejtë me banane

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
1 ore e 5 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
156
4 banane të pjekura, të prera në copa
3-4 lugë qumësht
2 lugë gjelle bajame të thekura
2 lugë gjelle salcë çokollate

Vendosni copat e bananes në një tavë të sheshtë dhe mbulojini mirë.

Ngrijini për të paktën 1 orë, ose derisa të ngrijnë.

Kur të jenë gati për t’u ngrënë, hidhni bananen në një përpunues ushqimi dhe përzieni derisa të jetë homogjene me qumësht të mjaftueshëm për të arritur një teksturë kremoze.

Hidheni në 4 tasa ose gota, më pas shtoni salcën dhe bajamet.

Komento