Sugjerojmë:

Smoothie mëngjesi, gati për 2 minuta

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
2 minuta
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
156 kcal
1 banane
1 lugë tërshërë
80 g fruta të buta (çfarëdo që keni – luleshtrydhet, boronicat dhe mango funksionojnë mirë)
150 ml qumësht
1 lugë mjaltë
1 lugë ekstrakt vanilje

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini për 1 minutë derisa të jenë të grihen plotësisht.

 Hidhni smoothie-n e tërshërës me banane në dy gota për ta shërbyer.

Komento