Arkiva e etiketave: tershere

8 maska natyrale për t’i dhënë zgjidhje 8 problemeve...

Neps ju propozon 8 maska me përbërës krejtësisht natyralë, për problematikat më të zakonshme me fytyrën. Duke filluar nga poret, aknet, yndyra e tepërt apo rrudhat, maskat më poshtë kanë pak kosto, por efikasitet të lartë. Ajo që duhet...

Kek dietik me bazë tërshëren

1.Në një blendër hidhni tërshërën, fikun,hurmën dhe kakaon dhe frulojini deri sa të bëhen një masë e njëtrajtshme. 2.Masën hidheni në enën ku doni të bëni ëmbëlsirën. 3.Në blendër hidhni qiqrat, bananen, mjaltin, gjalpin e kikirikut dhe i grini...

Për një mëngjes plot energji ju duhet pak tërshërë...

1.Në një tas përzieni tërshërën, kosin, qumështin, xhenxhefilin dhe përzjini derisa të kombinohen mirë. Më pas vendosni sipër pjeshkat dhe boronicat. 2.Mbulojini me një kapak dhe lërini në të ftohtë në frigorifer gjatë natës. 3.Të nesërmen hiqeni nga frigoriferi...

Për mëngjes tërshërë me nutella dhe banane

1.Në një tas shtoni tërshërën, kripën dhe qumështin.2.I lini për 5 minuta në frigorifer.3.Më pas e nxirrni dhe i shtoni më rradhë të gjithë përbërësit e tjerë.4.Mëngjesi juaj është gati. Ruaj Recetën

Mëngjes me tërshërë, fara liri, kanellë dhe mollë

1.Në një tenxhere të vogël, hidhni ujë dhe kripë të vlojnë. 2.Përzieni tërshëren dhe gatuajeni 5 minuta mbi nxehtësinë mesatare, duke e nxitur herë pas here. 3.Bollgurin transferojeni në një tas dhe shtoni gjalpin, mjaltë, fara liri, kanellë dhe...

Kos i bërë vetë me boronicë dhe tërshërë për...

1.Në një enë shtoni me radhë kosin, vaniljen, tërshërën dhe reçelin. 2.Tani i trazoni mirë të gjithë përbërësit me një përzierëse dore. 3.E lini pak mënjanë për 20 minuta derisa tërshëra të zbutet. 4.Në fund e shërbeni në një...

Sot për mëngjes: Kos, tërshërë dhe fiq të thatë

1.Në një tas kombinoni kosin dhe tërshërën. I përzieni mirë. 2.Më pas shtoni fiqtë e prerë në copa të vogla, mjaltin dhe farat. E përzieni mirë. 3.Mëngjesi është gati. Ju bëftë mirë! Ruaj Recetën

8 arsye të mira që të konsumoni tërshërë për...

Mëngjesi ështe vakti më i rëndësishëm i ditës. Një opsion i mirë dhe i shpejtë për t’u konsumuar është edhe tërshëra, e cila ndihmon shumë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës. Tërshëra duhet të jetë e një...