Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: smoothie

Smoothie mëngjesi, gati për 2 minuta

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini për 1 minutë derisa të jenë të grihen plotësisht.  Hidhni smoothie-n e tërshërës me banane në dy gota për ta shërbyer. Ruaj Recetën

Smoothie e gjelbër për energji

Hidheni qumështin në një blender me shpejtësi të lartë dhe më pas shtoni farat e lirit, pluhurin macha (nëse përdorni) dhe kanellën. Shtoni përbërësit e mbetur më pas përpunojini. Hidheni në gota dhe shërbejeni Ruaj Recetën

Superfood Smoothie: Pija që zëvendëson një vakt

Vendosini të gjithë përbërësit në blender dhe procesojini për 1 minutë derisa të jetë bërë një masë kremoze. Provojeni dhe nëse është shumë e trashë, mund t’i shtoni pak kos/kefir. Hidheni në gotë dhe pijeni menjëherë ose ruajeni në...

Smoothie me avokado dhe luleshtrydhe

1.Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzijini derisa masa të bëhet kremoze. 2.Nëse qëndrueshmëria është shumë e trashë, shtoni pak ujë. Ruaj Recetën

Largo toksinat e dëmshme nga trupi me një smoothie...

1.Qëroni avokadon dhe e shtoni në një blender. 2.Shtoni farat, spinaqin dhe kosin. Trazojini mirë. 3.Në fund i shtoni bananet dhe i trazoni edhe për disa sekonda të tjera. Smoothie është gati! Ruaj Recetën

Smoothie me mango dhe banane që mëngjesi të jetë...

1.Qëroni dhe copëtoni mangon dhe vendoseni në një blender me qumësht të skremuar, kos natyral me pak yndyrë, vakt bajame, mjaltin dhe disa kuba akulli. 2.Përziejeni derisa të bëhet masa kremoze për smoothie. 3.Ndajeni në 2 gota. Ruaj Recetën

Smoothie me gjalpë kikiriku dhe banane për të nisur...

Kur një mëngjes i ngarkuar ju paralajmëron për një ditë të gjatë pune, një smoothie me banane do të ishte zgjidhja perfekte. Kjo pije proteinike do t’ju siguronte një start të ushqyeshëm dhe të shijshëm për ditën. Përbërësit: 1...