Smoothie me mango dhe banane që mëngjesi të jetë i shëndetshëm dhe plot energji

Veshtiresia
E lehte
Gati për:
5 min
Koha gatimit
Sugjerohet për:
2 persona
Kalori:
110
1 mango
400 ml qumësht i skremuar
1/2 filxhan kos natyral me pak yndyrë
2 lugë gjelle bajame
1 lugë gjelle mjaltë
Kube akulli

1.Qëroni dhe copëtoni mangon dhe vendoseni në një blender me qumësht të skremuar, kos natyral me pak yndyrë, vakt bajame, mjaltin dhe disa kuba akulli.

2.Përziejeni derisa të bëhet masa kremoze për smoothie.

3.Ndajeni në 2 gota.

Komento