Arkiva e etiketave: bajame

Aloe dhe qumësht bajamesh, smoothie që ju duhet për...

Aloe dhe qumësht bajamesh: 2 përbërës shumë të fuqishëm për benefitet që përmbajnë. Dhe dy përbërësit themelorë të një smoothie me shije të këndshme, por edhe shumë të dobishme për të gjithë aparatin tretës. Një pije e çmuar për...

4 gjërat e pabesueshme që i ndodhin trupit tuaj...

Ngrënia e bajameve për hir të së vërtetës mund të shpëtojë jetën tuaj.  Në një studim, Shoqata Amerikane e Zemrës zbuloi se konsumimi i ulët i bajameve rrit shanset për zhvillimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Ndër frutat e thata, bajamet...

Bajame të karamelizuara vetë

Janë ëmbëlsira të cilave nuk u themi dot jo kur i shohim përballë. Të ëmbla në shije, të kripura në çmim, por tani do të mësojmë t’i përgatisim vetë, kështu ju dhe fëmijët tuaj do t’i merrni me vete...

Vetëm me dy përbërës! Kjo është maska natyrale që...

Me maskat shtëpiake që mund të përgatisni në shtëpi, nuk keni pse shqetësoheni më për lëkurën e tharë. Në këto kohë është shumë e rëndësishme të kemi një lëkurë të hidratuar dhe me shkëlqim gjatë gjithë kohës. Ja një...

Smoothie me mango dhe banane që mëngjesi të jetë...

1.Qëroni dhe copëtoni mangon dhe vendoseni në një blender me qumësht të skremuar, kos natyral me pak yndyrë, vakt bajame, mjaltin dhe disa kuba akulli. 2.Përziejeni derisa të bëhet masa kremoze për smoothie. 3.Ndajeni në 2 gota. Ruaj Recetën

Eliksirin e vërtetë të lëkurës nuk e keni tek...

I ëmbël, aromatik, i lehtë dhe i freskët. E kemi fjalën për qumështin e bajameve, një eliksir bimor dhe natyral për lëkurën. Me të mund të provoni katër metoda të thjeshta për të pasur lëkurë të butë, të freskët...

Biskota me bajame, super të thjeshta në përgatitje!

1.Kombinoni të gjithë përbërësit në një enë dhe i përzieni mirë.2.Punojeni mirë masën derisa të bëhet kompakte.3.Hapeni brumin si një petë e zakonshme (pak e trashë).4.Në varësi të formave që keni, krijoni me to biskotat tuaja të preferuara.5.I vendosni...

6 ushqimet më të mira antirrudhë. Duhet të lëmë...

Dieta  jonë ka ndikim edhe në plakjen e lëkurës. Rrudhat janë shenjat e para të plakjes dhe kur shfaqen, na shqetësojnë shumë. Ne përpiqemi t’i parnadalojmë ato sa më shpejt të mundemi duke përdorur trajtime të ndryshme, por edhe...

7 super ushqimet e osteoporozës

Ushqimet e pasura në kalcium dhe vitaminë D janë shumë të mira për densitetin e kockave. Këto të dyja janë thelbësore kur bëhet fjalë për kockat, por gjithashtu shumë luajnë një rol shumë të rëndësishëm edhe vitamina C, kaliumi...