Sugjerojmë:

Ajo blanco, supa spanjolle me bajame

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
Kalori:
265
200 gr bajame pa lëkurë
50 ml vaj ulliri ekstra të virgjër
1 thelpi hudhër (nëse ju pëlqen hudhra, provoni me 1 1/2 thelpinj, por fëmijëve mund t'ju duket shumë i fortë)
1 ½ lugë gjelle uthull vere të kuqe

Procesojini përbërësit me 350 ml ujë dhe 1 lugë kripë në blender.

Lëreni supën të ftohet në frigorifer për rreth 1 orë dhe më pas shërbejeni me pak vaj dhe pak piper të zi.

Komento