Smoothie e gjelbër për energji

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
1 person
Kalori:
250 ml qumësht sipas zgjedhjes suaj
1 lugë gjelle fara liri të bluara
1 lugë macha pluhur (opsionale)
1 majë luge kanellë të bluar
1 hurmë arabie
1 banane e vogël e pjekur
1 grusht spinaq
1 lugë gjelle gjalpë bajame

Hidheni qumështin në një blender me shpejtësi të lartë dhe më pas shtoni farat e lirit, pluhurin macha (nëse përdorni) dhe kanellën.

Shtoni përbërësit e mbetur më pas përpunojini. Hidheni në gota dhe shërbejeni

Komento