Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: energji

Smoothie e gjelbër për energji

Hidheni qumështin në një blender me shpejtësi të lartë dhe më pas shtoni farat e lirit, pluhurin macha (nëse përdorni) dhe kanellën. Shtoni përbërësit e mbetur më pas përpunojini. Hidheni në gota dhe shërbejeni Ruaj Recetën

5 këshilla të vlefshme për të pasur më shumë...

1. Merrni dozën tuaj ditore të stërvitjes Synoni të ushtroheni një herë në ditë. Kjo mund të nënkuptojë të shkoni në palestër apo edhe thjesht të dilni jashtë dhe të shtoni numrin e hapave – çfarëdo që funksionon për...

8 ushqimet që ju furnizojnë me energji

Për t’u ndjerë energjik duhet të hamë ushqimet e duhura. Falë fibrave, vitaminave dhe një sërë elementesh të rëndësishme që përmbajnë, ushqimet e mëposhtme kanë aftësinë të na japin energji për të përballur ditën intensive. Ato mund të konsumohen...