Smoothie me avokado dhe luleshtrydhe

½ avokado, të qëruar dhe prerë në copa
150 gr luleshtrydhe, të përgjysmuara
4 lugë kos natyral me pak yndyrë
200 ml qumësht gjysëm të skremuar
Lëng limoni ose lime, për shije
Mjaltë, për shije

1.Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzijini derisa masa të bëhet kremoze.

2.Nëse qëndrueshmëria është shumë e trashë, shtoni pak ujë.

Lini një koment