Arkiva e etiketave: puding

Puding me çokollatë dhe fara chia

Vendosni të gjithë përbërësit në një tas të madh me pak kripë deti dhe përziejini. Mbulojeni me celofan dhe më pas lëreni të trashet në frigorifer për të paktën 4 orë ose gjatë gjithë natës. Hidhni pudingun me lugë...

Puding me xhinxher me 3 përbërës, gati në 10...

Me një rende, grini xhinxherin de kulloni lëngun që do të nxjerrë me një sitë. Duhen 2 lugë gjelle lëng i freskët që duhet përdorur sapo nxirret përndryshe oksidohet. Në fund të enës ku e keni kulluar do të...

Puding me fara chia, perfekt për mëngjes

Në një tas përzieni bashkë qumështin e bajameve, kosin, shurupin e panjës, vaniljen dhe një majë luge kripë duke i trazuar mirë. Shtoni farat chia dhe lërini të qëndrojnë për 30 minuta. Trazojeni përbërjen për të shpërndarë në mënyrë...

Puding me vanilje për një mëngjes ndryshe

1.Vendosni fletët e xhelatinës në një tas të mbushur me ujë të ftohtë për 20 minuta. Ndërkohë prisni shkopin e vaniljes për së gjati dhe nxirrini farat. 2.Hidhni qumështin dhe panën në një tenxhere, shtoni shkopin e vaniljes dhe...

Puding me banane dhe wafers, ëmbëlsira fantastike që duhet...

1.Në një tavë qelqi mbuloni pjesën e poshtme me 2 shtresa wafers vanilje. Më pas, shtroni gjysmën e bananeve sipër. 2.Vendosni panën e ëmbëlsirave dhe sheqerin në një tas të madh. 3.Duke përdorur një lugë filloni të rrihni sheqerin...

Puding me çokollatë dhe rrush të thatë të zi

1.Ziejeni panën me qumështin dhe vaniljen, fikni sobën dhe shtoni xhelatinën. 2.Rrihni të verdhat e vezëve dhe shtoni kakaon e rrushin tek to. 3.Prisni çokollatën në copa dhe hidheni të shkrijë në përbërjen me qumësht dhe pana. 4.Shtojeni më...

Puding orizi, recetë e freskët e pasditeve verore

Një recetë që vjen nga Toskana, pudingu i orizit, një përbërje kremoze dhe perfekte për ditët e verës, është një alternativë e mirë krahasuar me ëmbëlsirat e paketuara që shpesh u japim fëmijëve. Me aromë të mirë dhe intensive,...

Puding me çokollatë të zezë për të dashurit tuaj!

1.Hidhni 3 lugë gjalpë me kakao dhe lëreni mënjanë. 2.Nxehni furrën në 200 gradë C dhe shkrini gjalpin me çokollatën me banjomari. 3.Në një tas të veçantë, tundni së bashku vezët dhe sheqerin derisa të bëhen të njëtrajtshme  dhe...

Puding me fara chia dhe banane për një mëngjes...

1.Në një kavanoz të vogël ose enë të mbyllur, përzieni të gjithë përbërësit, përveç bananes dhe gjalpit të kikirikut. 2.Mbylleni enën dhe vendoseni në frigorifer që të trashet për disa orë (unë zakonisht e bëj një natë më parë...