Puding me çokollatë dhe fara chia

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
4 ore
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
60 gr fara chia
400 ml qumësht bajame pa sheqer ose qumësht lajthie
3 lugë gjelle pluhur kakao
2 lugë gjelle shurup panje
½ lugë ekstrakt vanilje
Thërrime çokollate
Manaferra të ngrira, për t'u shërbyer

Vendosni të gjithë përbërësit në një tas të madh me pak kripë deti dhe përziejini.

Mbulojeni me celofan dhe më pas lëreni të trashet në frigorifer për të paktën 4 orë ose gjatë gjithë natës.

Hidhni pudingun me lugë në katër gota, më pas vendosni sipër manaferrat e ngrira dhe thërrimet e çokollatës.

Komento