Sugjerojmë:

Receta për lazanja të shëndetshme

Veshtiresia
Mesatare
Koha gatimit
1 ore e 15 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 qepë e madhe (250 g), e grirë hollë
320 gr karota, të grira hollë
2 degë selino (140 g), të grira hollë
2 gjethe dafine
500 gr mish viçi i grirë
3 thelpinj hudhre te medha, te grira imet
400 gr domate të grira të konservuara
2 lugë gjelle pure domate
1½ lugë çaji pluhur koncentrati me perime
400 ml qumësht gjysëm i skremuar
30 gr miell integral
1 majë luge arrëmyshk
6 fletë lazanja integrale (125 g)
25 gr parmixhiano të grirë hollë

Ngrohni furrën në 180C. Ngrohni vajin në një tigan të madh në zjarr mesatar dhe skuqni qepën, karotat, selinon dhe një gjethe dafine për 8-10 minuta derisa perimet të zbuten dhe të fillojnë të bëhet të arta. Shtoni mishin e grirë dhe hudhrën dhe skuqeni derisa viçi të marrë ngjyrë kafe, rreth 5 minuta. Hidhni domatet dhe një kanaçe me ujë, purenë e domates dhe koncentratin, lërini të vlojnë, më pas mbulojeni dhe ziejini për 20 minuta, duke hequr kapakun pas 10 minutash për të zvogëluar pak masën.

Ndërkohë, qumështin e hedhim në një tigan mesatar me miellin dhe e përziejmë në zjarr të ngadaltë derisa masa të mos ketë toptha. Shtoni gjethen e dytë të dafinës dhe një majë të mirë luge arrëmyshk dhe vazhdoni të gatuani, duke e trazuar, për 8-10 minuta derisa të trashet.

Hiqni dafinën nga salca dhe hidheni. Hidhni një të tretën e mishit të grirë në bazën e një enë pjekjeje 19 x 24 cm dhe sipër vendosni dy fletë lazanje. Hidhni gjysmën e mbetur të mishit me lugë, më pas shtoni dy fletë të tjera lazanja, pjesën tjetër të grirë dhe fletët e mbetura të lazanjës. Hidhni me lugë salcën e bardhë dhe spërkatni me djathë. E pjekim për 40 minuta derisa të dalin flluska dhe të marrin ngjyrë të artë.

Komento