Sallatë me lakër të kuqe, karotë dhe finok

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
15 minuta
Sugjerohet për:
4 persona
Kalori:
½ lakër e kuqe e vogël, e grirë
2 karota mesatare, të grira trashë
1 finok, e prerë në katërsh dhe e grirë
2 qepe, të prera hollë
50 g majonezë

 Vendosni të gjitha perimet në një tas dhe trazojini mirë.

Hidhni majonezën për të lyer sallatën, më pas spërkatni me shumë piper të zi dhe pak kripë.

Të gjitha mbetjet mund të ruhen në një enë të mbyllur në frigorifer deri në dy ditë

Komento