Sugjerime / Snapfood

Ka një mënyrë për të porositur ushqim në Snapfood...

Le të jemi të sinqertë, pagesa për transportin është padyshim një nga gjërat më të urryera kur vjen puna tek porositë online të ҫdo lloji, por fatkeqsisht në pjesën më të madhe të rasteve është diҫka e pashmangshme. Megjithatë,...

5 pjata me prodhime deti në Snapfood që do...

Dielli dhe rritja e temperaturës pashmangshmërisht na bëjnë të na shkojë mendja tek pushimet verore në plazh… edhe pse është ende pakëz muaji prill. Megjithatë, shijen e detit mund ta gjejmë fare thjeshtë dhe në kryeqytet pasi Snapfood, të...

Sa hap e mbyll sytë: Dy mënyra të thjeshta...

Të gjesh ushqimin tënd të preferuar është si të gjesh shpirtin tënd binjak: Nuk do ta humbasësh kurrë! Akoma më mirë madje, sepse ushqimit nuk i mbetet hatri se i ktheve mesazhet me vonesë… Për këtë arsye Snapfood ua...

5 super vende ku mund të porosisësh brunch në...

Patjetër që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por brunch-i është padyshim më i adhuruari. Një kombinim perfekt mes mëngjesit dhe drekës dhe koha më e mirë për të shijuar ekzaktësisht atë që të do zemra. Dhe...

5 burgers spektakolarë në Snapfood që duhet t’i provoni...

Ka diҫka, që nëse të ka shkuar mendja për të ngrënë një burger, nuk mund të hash asgjë tjetër! Është si një thirrje e brendshme e pandalshme. Ndaj nëse keni neps për një burger të mbushur me djathë, diҫka...

Produkte bio dhe ushqime artizanale për të lëpirë gishtat:...

 Një tjetër restorant i është bashkuar së fundmi familjes së madhe të Snapfood duke shtuar larmishmërinë e pjatave super të shijshme që mund të gjeni në aplikacion. “Gaja&Whiskey” është emri më i ri në listën e Snapfood që me...

Sa bakshish duhet t’i lëmë korrierit që na sjell...

Ndryshe nga shumë vende të tjera të botës ku ekzistojnë rregulla të pashkruara në lidhje me bakshishin që do të lësh për një shërbim të marrë, në Shqipëri ende gjërat janë disi të paqarta. Vendi më i zakonshëm ku...

Ramazan me Snapfood: Të gjithë restorantet ku mund të...

Muaji i Ramazanit është një periudhë e bekuar dedikuar solidaritetit, adhurimit dhe sakrificës e padyshim një ndër momentet më të rëndësishme të të gjithë kalendarit islam. Për të festuar këtë muaj të shenjtë, Snapfood ju sjell një përzgjedhje të...

Të premten lere dietën pushim: 5 pjata super të...

Keni dëgjuar për “ditën e hiles” në një dietë? Dita e hiles është ajo ditë e javës, ku ti i lejon vetes të hash ushqimet për të cilat ke më tepër neps, ndërkohë që ditët e tjera vijon me...