Kuzhinë italiane

Krostatë e kripur me shparguj, super shije dhe super...

1.Në një tas të madh vendoset mielli dhe shtohen të gjithë përbëresit e tjerë. 2.Trazohen mirë, zihet brumi dhe ngjeshet. 3.Brumi hapet me dorë mbi një letër furre. 4.Lyhet një tavë me vaj dhe vendoset peta e brumit duke...

Papardelle me bizele dhe gjizë

1.Gatuani papardellet. Hidhini në ujë të valuar dhe lerini të zihen. 2.Pasi të jenë zier, kullojini dhe kthejini makaronat në tenxhere. 3.Ndërkohë bizelet futini në blender dhe shtoni lëngun e limonit.Më tej shtoni kripë dhe piper. 4.Pasi të jenë...

Supë pule me krem djathi dhe karrota

1.Në një tigan të madh, hidhni qepët dhe gjalpin. 2.Shtoni lëngun e pulës, karrota dhe patate. 3.Vërini të zihen për 15 minuta ose derisa perimet janë zbutur. 4.Shtoni majdanozin, kripën dhe piperin. 5.Kombinojeni miellin dhe qumështin deri sa të...

Sallatë me sallam pikant dhe gogozhare, një pjatë super...

1.Kombinoni sallamin me domatet,mocarelën dhe articoken në një tas. 2.Ndani specat e kuq në feta dhe shtojini në tas, së bashku me rreth 3 lugë lëng të tyre. 3.Përziejini ullinjtë e copëtuar dhe hidhuni sipër pak vaj ulliri. 4.Gjithashtu...

Provoni këto brusketa italiane për një darkë të lehtë

1.Miksoni së bashku në një tas domatet, borzilokun, 3 lugë vaj ulliri, qepën e kuqe, hudhrën, uthullën dhe piperin. 2. Lëreni përzierjen të qëndrojë në temperaturën e dhomës për 15 minuta, më pas vendoseni në frigorifer të marinohet për...

Mëngjes i përgatitur me vezë, kërpudha dhe domate

1.Lajmë me kujdes kërpudhat, i pastrojmë dhe i presim në feta të mëdha.2.Qërojmë qepën dhe e presim në kubikë.3.Lajmë mirë trumzën, e thajmë dhe i heqim fletët.4.Rrahim vezët, i hedhim trumzën e grirë, qumështin dhe salcën e domates.Shtojmë kripë...

Patate me krem karrotash dhe tartuf

1.Si fillim pastroni dhe ndani në pjesë shumë të vogla karrotat.2.Hidhini në një tigan dhe përzijini me 20 gr gjalpë, me kapak të mbuluar, derisa të zbuten.3.Shtoni kripë dhe lëreni mënjanë.4.Qëroni patatet dhe pritini në feta shumë të holla,...

Supë tortellini nga kuzhina italine me bërxollë derri dhe...

1.Nxehni vajin e ullirit në një tenxhere të madhe në ngrohje të mesme. 2.Shtoni preshin, karrotat, selino dhe hudhër dhe gatuajini duke i nxitur herë pas here, rreth 5 minuta. 3.Shtojini 2 gota ujë, supë pule, djathë parmixhano, limon...

Goja lëng: Spageti me bacon, domate dhe vezë

1.Vendosni dy tigan me ujë të ziejnë. 2.Për makaronat, vendosni një tenxhere të madhe me ujë të kripur të paktën 4 litra ujë dhe 2 lugë kripë. Për vezët, mbushni një tenxhere të gjerë ujë të kripur dhe lëreni...