Sugjerojmë:

Affogato, receta tradicionale italiane për kafe-dashësit

Veshtiresia
E lehte
Koha gatimit
5 minuta
Sugjerohet për:
6 persona
Kalori:
12 lugë akullore vanilje me cilësi të mirë
6 gota kafe ekspres të nxehtë

Disa orë përpara, vendosni akulloren në një tavë të cekët dhe vendoseni në ngrirje.

Për ta servirur, vendosni topa akullore në 6 gota ose tasa të vegjël dhe hidhni një filxhan kafe ekspres të nxehtë mbi secilën. Shërbejeni menjëherë, duke e përzier akulloren me vanilje në kafenë e nxehtë në mënyrë që të shkrihet pak.

Komento