Arkiva e etiketave: affogato

Affogato, receta tradicionale italiane për kafe-dashësit

Disa orë përpara, vendosni akulloren në një tavë të cekët dhe vendoseni në ngrirje. Për ta servirur, vendosni topa akullore në 6 gota ose tasa të vegjël dhe hidhni një filxhan kafe ekspres të nxehtë mbi secilën. Shërbejeni menjëherë,...