Kuzhinë italiane

Njoki me pesto borziloku, gati në 7 minuta

Në një tenxhere, vendosni qumështin, peston dhe kripën të ziejnë lehtë. Shtoni njokit, duke i copëtuar me gishta nëse janë ngjitur së bashku.     Gatuajini për rreth 5 minuta, duke i përzier herë pas here derisa njokit të jenë...

Pasta me pesto brokoli dhe panҫetë

Vendosni një tenxhere me ujë pak të kripur të vlojë. Shtoni brokolin dhe ziejeni për 5 minuta. Hiqeni me një lugë me vrima dhe lëreni mënjanë. Vendosni makaronat në të njëjtën tenxhere dhe gatuajini sipas udhëzimeve të paketimit. Ndërkohë,...

Pasta me bizele dhe salmon, gati në pak minuta

Vini një tenxhere me ujë të vlojë dhe gatuajini pastat sipas udhëzimeve të paketimit. Ndërkohë, ngrohni në një tigan gjalpin, më pas shtoni qepën dhe gatuajeni për 5 minuta ose derisa të zbutet. Shtoni bizelet, salmonin, kremin fresh dhe...

Pasta me mashurka, spinaq dhe borzilok

Në një tenxhere me ujë të valuar të kripur, gatuani makaronat dhe hudhrën për 1 minutë më pak sesa udhëzimet në paketim. Shtoni mashurkat dhe gatuajini për 30 sekonda. Shtoni spinaqin dhe borzilokun dhe trazojini një herë që të...

Receta e salcës së shijshme italiane për të marinuar...

Në një kavanoz, përieni të gjithë përbërësit dhe rregullojini me kripë dhe piper. Tundeni mirë kavanozin që të bashkohen në një masë të vetme dhe shtojani sallatës së freskët pak përpara se ta shërbeni. Ruaj Recetën

Levrek me fruta deti

Ngrohni vajin në një tenxhere të madhe me kapak, më pas shtoni finokun, hudhrën dhe specin djegës. Skuqini derisa të zbuten, më pas shtoni kallamarët, kërcejtë e borzilokut, domatet dhe verën. Ziejini në zjarr të ngadaltë për 35 minuta...

Pasta e shëndetshme Primavera, me gjithë prodhimet e sezonit

Vini një tenxhere me ujë të kripur të vlojë dhe vendosni një avullore (ose kullesë) mbi ujë. Ziejini mashurkat, shpargujt dhe bizelet deri sa të zbuten në avull, më pas lërini mënjanë. Ziejini makaronat sipas udhëzimeve të paketimit. Ndërkohë,...

Spaghetti me ton, brokoli dhe limon

Ziejini spagetit në ujë me kripë për 6 minuta. Shtoni brokolin dhe ziejini për 4 minuta më shumë ose derisa të dyja të zbuten. Ndërkohë, përzieni qepët, ullinjtë, kaperit, tonin dhe lëkurën e limonit me lëngun në një tas...

Njoki në tavë me pana, domate dhe djathë: Recetë...

Ngroheni furrën në 180 gradë. Në një tigan të madh të thellë në zjarr mesatar, shkrini gjalpin, shtoni hudhrën dhe gatuajeni për 1 minutë. Shtoni domatet qershi dhe hidhini rigonin, kripën, piperin dhe farat e specit të kuq. Gatuajini...