Kuzhinë italiane

Domate në furrë me parmixhano dhe vezë!

1.Ngroheni furrën në 150 ° C dhe vendosni gjizën në një sitë të veshur me letër kuzhine për t’u kulluar. 2.Ndërkohë, vendosni vajin dhe domatet në një tavë pjekjeje dhe hidhni sipër hudhër dhe trumzë për marinim. 3.Piqini për...

Sallatë me sallam pikant dhe gogozhare, një pjatë super...

1.Kombinoni sallamin me domatet,mocarelën dhe articoken në një tas. 2.Ndani specat e kuq në feta dhe shtojini në tas, së bashku me rreth 3 lugë lëng të tyre. 3.Përziejini ullinjtë e copëtuar dhe hidhuni sipër pak vaj ulliri. 4.Gjithashtu...

Bukë e shpejtë me proshutë dhe parmixhano për mëngjes

1.Ngrohni furrën në 175 gradë dhe vajiseni lehtë me llakun. 2.Përzjeni së bashku miellin, pluhurin për pjekje, kripën dhe piperin në një tas. 3.Përzjeni së bashku vezët dhe gjalpin dhe shtojini tek mielli për tu kombinuar. 4.Mbusheni me djathrat,...

Pasta me pesto majdanozi dhe speck

Si fillim vendosni ujin e pastave të ziejë. Filloni me përgatitjen e pestos së majdanozit: lani majdanozin dhe vendoseni në mikser; shtoni aty edhe kripën, stikat e pishës, bajamet dhe parmixhanon e grirë. Shtoni një lugë kafeje  vaj ulliri...

Sallatë super e shpejtë me lakër të kuqe. E...

1.Pasi e kemi larë mirë dhe prerë lakrën, e vendosim në një tas të madh. Në një enë qelqi trazojmë bashkë vajin,uthullën,kripën dhe piperin. 2.Salcën e krijuar ia shtojmë sipër lakrës dhe e përziejmë mirë. 3.Në fund i hedhim...

Mëngjes i përgatitur me vezë, kërpudha dhe domate

1.Lajmë me kujdes kërpudhat, i pastrojmë dhe i presim në feta të mëdha.2.Qërojmë qepën dhe e presim në kubikë.3.Lajmë mirë trumzën, e thajmë dhe i heqim fletët.4.Rrahim vezët, i hedhim trumzën e grirë, qumështin dhe salcën e domates.Shtojmë kripë...

Supë pule me krem djathi dhe karrota

1.Në një tigan të madh, hidhni qepët dhe gjalpin. 2.Shtoni lëngun e pulës, karrota dhe patate. 3.Vërini të zihen për 15 minuta ose derisa perimet janë zbutur. 4.Shtoni majdanozin, kripën dhe piperin. 5.Kombinojeni miellin dhe qumështin deri sa të...

Rizoto me lakër të kuqe siç nuk e keni...

1.Përzijeni lakrën me pak vaj ulliri për rreth 15 min deri sa të zbutet . 2.Më pas ,kalojeni në mikser që të bëhet si krem. 3.Përzijeni qepën me 1 lugë gjalpë sa të zbutet, shtoni orizin dhe gatuajeni për...

Pastiço me dy lloje djathrash dhe pana

1.Ndezim furrën në 200˚. 2.Në një tenxhere me flakë të ulët shkrijmë gjalpin, hedhim miellin dhe e skuqim pak, sa të marrë ngjyrë të lehtë, duke e përzier gjatë gjithë kohës me rrahësen me dorë. 3.E largojmë nga zjarri...