Sugjerojmë:

Këshilla

5 supat e ftohta më të mira për t’u...

Ndoshta e vetmja supë që ju vjen në mendje kur themi supë e ftohtë është Gazpacho me domate, por jo ka edhe shumë lloje të tjera supash të ftohta që janë shumë të shëndetshme dhe të shijshme . Këtu...

Këto 10 koktejle duhet t’i provoni patjetër këtë verë

Në një ditë të nxehtë vere ka disa mënyra të mira për t’u freskuar dhe qetësuar me një koktejl veror. Por ajo që nevojitet të dini janë pikërisht emrat e tyre… 1.Malibu 2.Pina Colada 3.Mrgarita e ngrirë 4.Proseco 5....

10 ushqimet me vlera ushqyese që duhet të konsumoni...

Gjëja më e rëndësishme në verë veç pushimeve është edhe ushqyerja. Duke qënë se gjatë verës harxhohen më shumë energji ato duhen zëvendësuar në mënyrë të shëndetshme  dhe që ta bëni sa më mirë këtë ne po ju sjellim...

Dietën e Katy Perry-t mund ta ndjekin të gjithë...

Si çdo personazh publikë, edhe Katy Perry ndjek një dietë për të mbajtur fizikun e saj në formë dhe për të qenë gjithmonë energjike. Ajo ndjek Dietën e Pesë Faktorëve, e cila përmban pesë vakte të vogla ushqimesh në...