Sugjerojmë:

Arkiva e etiketave: akne

I keni parasysh ato mëngjese kur zgjoheni me një...

Edhe pse në mbrëmje mund të shkoni në shtrat me një fytyrë të pastruar e pa asnjë lloj defekti, të nesërmen në mëngjes mund të zgjoheni me një puçër që s’dihet se nga doli aty dhe detyroheni të vendosni...

8 maska natyrale për t’i dhënë zgjidhje 8 problemeve...

Neps ju propozon 8 maska me përbërës krejtësisht natyralë, për problematikat më të zakonshme me fytyrën. Duke filluar nga poret, aknet, yndyra e tepërt apo rrudhat, maskat më poshtë kanë pak kosto, por efikasitet të lartë. Ajo që duhet...

Do të të them një maskë për aknet dhe...

Maska që ju sugjerojmë më poshtë sulmon në mënyrë efektive aknet dhe bakterin që e shkakton atë. Ajo konsiston vetëm në tri përbërës që të gjithë i keni në shtëpi, por me siguri nuk i shfrytëzoni ashtu siç duhet...

3 mite rreth akneve që nuk duhen besuar më

Aknet nuk na prishin vetëm pamjen e jashtme, por ato ndikojnë dhe në humorin tonë gjithashtu. Trajtimi i akneve është lidhur gjithmonë me disa “mite” që i bashkëshoqërojnë ato. Kjo sepse konsumimi i ushqimeve ndikon drejtpërdrejt në shfaqjen e...

Aknet e mia u zhdukën vetëm pasi braktisa këto...

Ashtu si pjesa më e madhe e njerëzve, në adoleshencën time u përballa me aknet. Kur isha 13 vjeç mendoja se puçrrat e kuqe me maja të bardha ishin diçka e moshës dhe do të largoheshin me kalimin e...

Lufto aknet dhe njollat e lëkurës me këtë maskë...

Të luftosh aknet dhe njollat e lëkurës? Po, kjo maskë ju ndihmon se tepërmi. Kërkon vetëm dy përbërës që gjendjen lehtësisht në kuzhinën tuaj. Rezultatet? Do të flasim më mirë sesa ky artikull. Ju nevojiten: 1 lugë gjelle shafran...

Të lash fytyrën me uthull molle: benefitet

Uthulla e mollës është një produkt biologjik që ofron benefite interesante për lëkurën. Falë përmbajtjes së saj të acideve dhe disa antioksidantëve, është ideale për të eliminuar njollat dhe puçrrat. Uthulla e mollës është një prej produkteve biologjike që...

Mirupafshim akne, mirë se erdhe fytyrë e pastër!

Vaji i kokosit ka veti antibakteriale dhe antimykotike, prandaj është një zgjedhje ideale  nëse doni të luftoni aknet. Për të balancuar pH e lëkurës i shtoni pak tërshërë dhe do të përgatisni kështu një pastrues fantastik për fytyrën. Ju...

Si të largoni papastërtitë e lëkurës me sheqer

Pluhurat e ditës, vapa dhe ndotja e ambientit bëjnë që fytyra të jetë një ndër pjesët më të ekspozuar ndaj faktorëve të jashtëm. Këto papastërti dhe baktere mund të përkthehen pastaj në akne, plagë apo në një lëkurë të...