Sugjerojmë:

Supë e ftohtë me spinaq dhe avokado

Koha e përgatitjes: 15 min

Ingredientët

  • ½ avokado
  • 300 gr spinaq
  • 50 gr kos
  • 1 qepë
  • Vaj
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Si fillim pastrojmë e lajmë mirë spinaqin dhe e vemë të ziejë.

2

Më pas,presim avokadon në pjesë të vogla dhe mbi të hedhim limonin dhe qepën.

3

Përziejmë mirë me spinaqin dhe shtojmë vajin, kosin, kripën dhe piperin.

4

I vendosim të gjithë përbërësit në blender dhe i përziejmë deri sa të formohet një masë kremoze.

5

Supën mund ta shërbejmë me kos ose fruta të thata.

Lini një koment