Arkiva e etiketave: kos

8 maska natyrale për t’i dhënë zgjidhje 8 problemeve...

Neps ju propozon 8 maska me përbërës krejtësisht natyralë, për problematikat më të zakonshme me fytyrën. Duke filluar nga poret, aknet, yndyra e tepërt apo rrudhat, maskat më poshtë kanë pak kosto, por efikasitet të lartë. Ajo që duhet...

Krem antirrudhë me vezë e limon. Ja si ta...

Nëse jeni adhurues i metodave natyrale përsa i takon luftimit të rrudhave jeni në artikullin e duhur. Ja si të përgatisni vetë një krem në kushtet e shtëpisë: Do ju nevojiten:  1 e verdhë veze 2 lugë gjelle kos...

Kos i bërë vetë me boronicë dhe tërshërë për...

1.Në një enë shtoni me radhë kosin, vaniljen, tërshërën dhe reçelin. 2.Tani i trazoni mirë të gjithë përbërësit me një përzierëse dore. 3.E lini pak mënjanë për 20 minuta derisa tërshëra të zbutet. 4.Në fund e shërbeni në një...

5 super ushqimet që luftojnë gjurmët e moshës

Nëse sytë janë pasqyra e shpirtit, atëherë lëkura është pasqyra e shëndetit tonë. Lëkura juaj reflekton çfarë hani, prandaj ndonjëherë e kemi në dorë të ngadalsojmë ritmet e plakjes nëse hamë ushqimet e duhura. Salmoni Është i pasur me...

Mëngjes plot shije me vezë, avokado dhe kos me...

Nxehni gjalpin në një tigan në zjarr mesatar. Thyeni vezët dhe hidhini në tigan. Lërini vezët të skuqen në njërën anë. Marinoni me kripë dhe piper. Vendosni vezët në një pjatë së bashku me spinaqin, domatet dhe avokadon. Vendosni...

Njihuni me 8 mëngjeset e preferuara të grekëve

Në përgjithësi, grekët nuk kanë një culture të mëngjesit tradicional. Ndërsa drekat dhe darkat u pëlqejnë më shumë, ato janë një kulturë e një diete të bollshme mesdhetare. Por këto ushqime janë ato që grekët hanë në mëngjes: 1.Kos...

Salcë e përgatitur me kos dhe kunguj

1.Marrim kungujt, i lajmë , i presim në rrathë dhe më pas i skuqim. 2.Në një enë hedhim kosin, e hollojmë pak me ujë, hedhim hudhrat e grira hollë dhe kripën. 3.Më pas hedhim kungujt e skuqur, i përziejmë...

Sapun i bërë vetë me kos dhe banane. Zgjidhje...

Të bësh sapuna në kushtet e shtëpisë nuk është edhe aq e pamundur. Mjaftojnë disa përbërës të thjeshtë, receta dhe mbi të gjitha dëshira! Konkretisht këto sapuna që Neps ju prezanton sot, përmbajnë pudër bananesh, vaj liri dhe kos...