Arkiva e etiketave: kos

Sapun i bërë vetë me kos dhe banane. Zgjidhje...

Të bësh sapuna në kushtet e shtëpisë nuk është edhe aq e pamundur. Mjaftojnë disa përbërës të thjeshtë, receta dhe mbi të gjitha dëshira! Konkretisht këto sapuna që Neps ju prezanton sot, përmbajnë pudër bananesh, vaj liri dhe kos...

Aspirinë, mjaltë dhe kos. Kaq ju duhen për një...

Për të hequr papastërtitë e tepërta dhe qelizat e vdekura të lëkurës mund të bëni këtë maskë natyrale. Ajo ka në përbërje aspirinën e cila përmirëson cilësinë e lëkurës tuaj. Aspirina përmban dy komponime antipiretike të fuqishme, që ndihmojnë rigjenerimin...

Torta me 4 përbërës që nuk ka nevojë për...

1.Kosin, mjaltin dhe kakaon hidheni në një enë dhe përziejini. 2.Shtroni letrën e pjekjes në një tepsi dhe hidhni masën. 3.Bananen e prerë në copa të vogla, vendoseni sipër masës.Shtoji arra nëse dëshironi. 4.Tortën vendoseni në frigorifer për rreth...

8 maska natyrale për t’i dhënë zgjidhje 8 problemeve...

Neps ju propozon 8 maska me përbërës krejtësisht natyralë, për problematikat më të zakonshme me fytyrën. Duke filluar nga poret, aknet, yndyra e tepërt apo rrudhat, maskat më poshtë kanë pak kosto, por efikasitet të lartë. Ajo që duhet...

Kos i bërë vetë me boronicë dhe tërshërë për...

1.Në një enë shtoni me radhë kosin, vaniljen, tërshërën dhe reçelin. 2.Tani i trazoni mirë të gjithë përbërësit me një përzierëse dore. 3.E lini pak mënjanë për 20 minuta derisa tërshëra të zbutet. 4.Në fund e shërbeni në një...

Kek me kos për një mëngjes të lehtë e...

1.Thyeni vezët në një tas të madh, shtoni sheqerin e kanës, kosin, pak kripë dhe rrihini me rrahëse elektrike në mënyrë që të përfitoni një krem homogjen. 2.Shtoni gradualisht miellin 00, miellin e hikrrës, fryrësin e ëmbëlsirave, vajin e...