Mëngjes plot shije me vezë, avokado dhe kos me boronica

2 vezë
½ filxhan gjalpë
½ avokado
1 domate
1 filxhan kos grek
½ filxhan spinaq
3 filxhanë boronica te freskëta
2 filxhanë arra
1 filxhan kafe
2 lugë krem pana

Nxehni gjalpin në një tigan në zjarr mesatar.

Thyeni vezët dhe hidhini në tigan.

Lërini vezët të skuqen në njërën anë.

Marinoni me kripë dhe piper.

Vendosni vezët në një pjatë së bashku me spinaqin, domatet dhe avokadon.

Vendosni kosin në një enë dhe sipër hidhni boronicat dhe arrat.

Shijojini me një filxhan kafe të zezë.

Lini një koment