Si të përgatisni koktejlin veror “Bikini Martini”

Koha e përgatitjes: 10 min

Ingredientët

  • Rum
  • Vodka
  • Lëng ananasi
  • Shurup grenadine

Udhëzimet

1

Kombinoni rum, vodka dhe lëng ananasi në një shaker.

2

Shkundeni fort deri sa të bëhet masë homogjene.

3

Pijen hidheni në një gotë martini, shtoni pak shurup grenadine në mes.

4

Dekorojeni me një fetë portokalli.

Lini një koment