Si të përgatisni në shtëpi sallatë caprese

Koha e përgatitjes: 10 min

Ingredientët

  • 3 domate të prera në feta të trasha
  • 1 kg mozzarella të freskët të prerë në feta të trasha
  • Borzilok i freskët
  • Vaj ulliri
  • Kripë
  • Piper

Udhëzimet

1

Në një pjatë të madhe të cekët alternojmë fetat e prera të domateve dhe mozzarellës, duke shtuar nga një gjethe borzilok në mes të secilës.

2

Sipër u hedhim vaj ulliri, kripë dhe piper, për shije.

Lini një koment