Arkiva e etiketave: qumesht

Supë me kungull dhe qumësht

Kjo është një pjatë me të cilën mund të përkëdhelni pak veten pas një dite të lodhshme e të gjatë. Është e ngrohtë, e shijshme dhe shumë komode. 700 gr kungull i verdhë i pastruar 700 ml qumësht 250...

Si të largoni yndyrën e tepërt nga fytyra me...

Çfarë tip lëkure keni? Të yndryshme? Të thatë? E kombinuar? Normale? Fytyra e yndyrshme ka nevojë për skrab, por duhet të jetë pa vaj.   Udhëzime:  Qumështi i kombinuar me disa pika lëng limoni është një maskë ideale për...

Fytyrë plot shkëlqim, vetëm me maskën me shafran Indie

Shafrani është një ndër erëzat që mund të bëjë mrekulli kundër stresit, shenjave të para të moshës apo stimulimit të pigmentit të lëkurës. Kombinimi i saj me mjaltin dhe qumështin e bën këtë maskë të pabesueshme duke qenë se...

Njerëzit tani po pijnë Cola me qumësht dhe interneti...

Nëse jeni në supermarket dhe po kërkoni një pije të veçantë, një miks i coca-colës dhe qumështit është përgjigjia. Duket e pabesueshme, por tani qumështi prej coca-colës është diçka reale. James Felton një tekst shkrues për komedi, u bë...

3 pije të ngrohta që qetësojnë fytin gjatë virozave

Është stinë virozash dhe gripi, për këtë arsye një çaj i mirë me limon e mjaltë, një tonik apo një avull me bimë të ndryshme do të  ndihmonin gjatë stinës së ftohtë. 1.Tonik me limon, xhinxher dhe mjaltë Në...