Arkiva e etiketave: qumesht

Ushqimet që duhet të shmangim nëse jemi me anemi

Ka ushqime që ndihmojnë për të luftuar aneminë. Por ka dhe nga ato që i përkeqësojnë simptomat e saj. Ky artikull do t’ju tregojë se çfarë të shmangni nëse vuani nga anemia. Të gjithë e dimë që për të...

Flokë plot jetë nga rrënja tek majat me mjaltë...

Pavarësisht komercializmit, trajtimet me produkte natyrale  mbeten më të preferuat dhe më të sigurtat, edhe kur është fjala për trajtimin e flokëve. Një maskë flokësh me mjaltë dhe qumësht e aplikuar në flokë para shampo do të ishte ideale...

Qumësht me luleshtrydhe. Nga nesër, ky do të jetë...

Meqë është kohë luleshtrydhesh, një përzierje e tyre me qumësht do të krijonte një lëng të shijshëm, të shëndetshëm e me ngjyrë të bukur. Përgatitet shumë thjesht. Ju duhen: 300 gr luleshtrydhe 600 ml qumësht 4 lugë sheqer  ...

Ëmbëlsira të shpejta me mango

Një ëmbëlsirë ekzotike, me aromën e vendosur të shafranit që i jep ngjyrën karakteristike, perfekte për t’u shërbyer në periudhën e të nxehtit veror. Kjo ëmbëlsirë me mango është gati në gjysmë ore, shërbehet e ftohtë dhe mund të...