Sugjerojmë:

Vetëm tri përbërës për një smoothie super të shëndetshme!

Smoothie

Persona: 4
Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 5 minuta

Ingredientët

  • 400 ml qumësht
  • 4 lugë gjelle mjaltë
  • 4 banane (të qeruara)

Udhëzimet

1

Në një blender kombinoni bananet, qumështin dhe mjaltin.

2

I trazoni për 1 minutë dhe shërbejeni në gota. Nëse dëshironi sipër mund t'i hidhni pak kanellë. Shijojeni!

Lini një koment